کد خبر: 1022943 A

مدیرکل راهداری کرمانشاه خبر داد:

مدیرکل راهداری کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال بیش از 65 میلیارد ریال از تجهیزات جاده ای راهداری به سرقت رفته که سرقت برخی از این تجهیزات می تواند جان مردم و رانندگان را به خطر بیاندازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، فریبرز کرمی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش موارد سرقت تجهیزات راهداری بوده ایم، افزود: عمده تجهیزات سرقتی شامل انواع تابلوها و علائم ایمنی است که در این مدت بیش از ۴۱۰۰ تابلو علائم ایمنی و ترافیکی به ارزش بیش از ۲۶ میلیارد ریال به سرقت رفته است.

وی بخش دیگری از تجهیزات سرقت شده را گاردریل حاشیه جاده‌ها اعلام کرد و گفت: در این بخش نیز ۵۸ هزار کیلوگرم گاردریل به ارزش ۱۴.۵میلیارد ریال سرقت شده است.

مدیرکل راهداری استان همچنین از سرقت سایر تجهیزات از جمله ترانس برق، پایه تیر برق، سامانه‌های روشنایی، کابل برق و... خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۰هزار مترمربع از کابل برق جاده‌های کرمانشاه به سرقت رفته است.

کرمی با بیان اینکه سرقت تجهیزات راهداری علاوه بر بار مالی فراوان، تهدیدی جدی برای جان مسافران و رانندگان است، اظهار داشت: در برخی از محورها که تابلو سرقت می‌رود و یا جاده خاموش می‌شود، خطر تصادفات بسیار بالا می‌رود.

وی با اشاره به وجود هشت هزار کیلومتر جاده‌ در استان کرمانشاه گفت: امکان پایش همه این مسیرها در طول شبانه روز وجود ندارد به همین خاطر همکاری مردم می تواند نقش قابل توجهی در کاهش سرقت تجهیزات جاده ای داشته باشد.

کرمی افزود: از مردم تقاضا داریم هنگام مشاهده سرقت تجهیزات راهداری موضوع را با سامانه ۱۴۱ در میان بگذارند.

سرقت استان کرمانشاه تجهیزات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر