کد خبر: 1022671 A

با حضور مسئولان شهری صورت گرفت؛

طی مراسمی عملیات اجرایی احداث و تجهیز ایستگاه پایانه امام رضا(ع) خط سه قطار شهری با هزینه دویست میلیارد تومان بعلاوه ۱۵ میلیون یورو آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، این مراسم با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون عمران و حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، در مراسم آغاز عملیات اجرای احداث ایستگاه پایانه امام رضا(ع) گفت:سال۹۵ عملیات حفاری خط سه به طول ۲۸ کیلومتر از میدان فردوسی در دو جبهه آغاز شد، در جبهه شرق ۱۳.۸ کیلومتر و جبهه غربی ۱۴.۲ کیلومتر عملیات حفاری انجام می‌شود که تا کنون در جبهه شرقی بیش از ۱۰کیلومتر حفاری انجام و تنها ۳کیلومتر باقی مانده است.

وی افزود: دستگاه حفار در جبهه شرق روزی ۱۷ تا۲۰ متر را حفاری می کند که با این سرعت در شش ماهه سال ۱۴۰۰ حفاری تونل خط سه در این جبهه به پایان خواهد رسید.

کاظمی گفت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ایستگاه پایانه امام رضا(ع) هستیم در کنار این ایستگاه کلیه دسترسی‌ها، تاسیسات برقی و مکانیکی، اگزوز فن‌ها ، تجهیزات آتش‌نشانی، ۱۲ پله برقی و ۴ آسانسور اجرا و تا شهریور ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری خواهد شد.

امام رضا ترافیک معاون یورو قطار شهری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر