کد خبر: 1022620 A

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان:

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: ۳۸۰ صنعتگر و هنرمند صنایع دستی در استان قزوین جهت بهره‌مندی از مزایای بیمه، به صندوق بیمه اجتماعی معرفی شدند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، سید میثم حصاری اظهار کرد: به منظور حمایت و بهره‌مندی هنرمندان صنایع‌دستی از مزایا و خدمات بلند مدت بیمه اعم از مستمری، از کارافتادگی کلی و فوت و با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه وزارت میراث‌فرهنگی با صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر، از ابتدای سال جاری پایان آذر ماه ۳۸۰ صنعتگر و هنرمند برای استفاده از مزایای بیمه معرفی شده‌اند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان موضوع بیمه را مطالبه به حق هنرمندان و فعالان عرصه‌ صنایع دستی عنوان کرد و افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه حق بیمه در سال اول به‌طور کامل از سوی دولت پرداخت می‌شود و امیدواریم تا با اینن اقدام بخشی از مشکلات آن‌ها برطرف شود.

حصاری یادآور شد: در این شرایط که شاهد شیوع بیماری کرونا و وارد شدن خسارت و آسیب‌ به شاغلان صنایع‌دستی هستیم تلاش داریم تا با حمایت‌های لازم از فعالان این عرصه  بار دیگر شاهد رونق بازار این حوزه باشیم.

استان قزوین دارای حدود هفت هزار و ۵۰۰ صنعتگر صنایع دستی است.

مسگری، گره چینی، جاجیم، بافتنی های سنتی، آینه کاری، سرمه دوزی، پن بافی، پاپیه ماشه و موج بافی از هنرهای مهم دستی قزوین به شمار می روند.

استان قزوین دولت صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر