کد خبر: 1022600 A

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز:

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به برگزاری نشست مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، گفت: دیدگاه تخصصی، علمی و عادلانه این نهاد، همواره راهگشا و کمک حال سازمان‌ها و ادارات کل استان بوده است.

به گزارش ایلنا از البرز، فریدون محمدی از برگزاری نشست مشترک با زهرا عربشاهی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در محل این اداره کل خبر داد و گفت: دیدگاه تخصصی، علمی و عادلانه این نهاد، همواره راهگشا و کمک حال سازمان‌ها و ادارات کل استان بوده است.

محمدی، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ بالای استان به ویژه در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گرد‌شگری و صنایع‌دستی، می‌توان با فراهم کردن شرایط لازم و بهره‌بر‌داری از طرح‌های اثر‌گذار استانی و ملی در راستای تحول و ایجاد بسترهای مناسب اقدام کرد.

او در ادامه بیان کرد: بر این اساس و با فراهم بودن زیرساخت‌های لازم با توجه به دارا بودن آثار تاریخی و طبیعی شاخصی همچون تپه ازبکی با قدمت ۹ هزار ساله، هنرمندان پیشکسوت صنایع‌دستی و حمایت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیازمند حمایت‌های روز‌افزون و همکاری هر چه بیشتر از طرف سازمان برنامه و بودجه استان هستیم.

همچنین در این جلسه، زهرا عربشاهی رئیس سازمان برنامه و بودجه البرز، با اشاره به تنوع آب‌و‌هوایی، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و تراکم جمعیتی استان، اظهار کرد: می‌توان از ظرفیت‌های ملی، علمی و دانشگاهی و حمایت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، از مزایای اجرای طرح‌های مختلف در زمینه‌های گو‌نا‌گون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استفاده کرد.

عربشاهی گفت: می توان در حوزه صنایع‌دستی با برگزاری دوره‌های آموزشی غیر‌حضوری، از راه دور و کوتاه‌مدت و بازار‌یابی محصولات تولیدی توسط هنرمندان فعال در این حوزه اهتمام  ورزید. همچنین در حوزه گردشگری با تعامل با سایر نهاد‌های مربوطه می توان با ارائه و بررسی راهکارهای خلاقانه و ایده‌پردازی‌های نوین، با ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، زمینه لازم برای توسعه و ترویج حوزه گردشگری استفاده کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه البرز بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در سطح ملی و در صورت تایید و اختصاص ردیف بودجه مجزا‌ در طرح‌ متوازن ملی، می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان را در مبحث طرح‌های ملی و استانی بررسی و برطرف کرد.

در پایان جلسه، رئیس سازمان برنامه و بودجه با همراهی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از مخزن آثار، نمایشگاه صنایع‌دستی واقع در طبقه همکف اداره کل و همچنین کاخ موزه سلیمانیه بازدید کرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر