کد خبر: 1022547 A

استاندار اصفهان مطرح کرد:

استاندار اصفهان گفت: برای ساماندهی امور مشاغل غیررسمی در کارگاه‌های زیر ۱۰ نفر قرار است در صورت منفعت برای کارگران، از بیمه و امکانات بیمه‌ای استفاده کنند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی در حاشیه نشست‌های اقتصادی و بازدیدهای دوره ای از واحدهای تولیدی استان افزود : خودباوری، هماهنگی و هم افزایی لازمه رسیدن به جهش تولید است.

به گفته وی این استان در حرکت رو به رشد خود متوقف نخواهد شد و از آزمون بزرگ جهش تولید با موفقیت بیرون خواهد آمد.

رضایی با اشاره به سازش بین کارگر و کارفرما افزود: نماینده کارگران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و معتقدیم حق و حقوق کارگران باید رعایت شود.

استاندار اصفهان با اشاره به ماده ۱۹۱ قانون کار یادآور شد: برای ساماندهی امور مشاغل غیررسمی در کارگاه‌های زیر ۱۰ نفر  قرار است در صورت منفعت برای کارگران، از بیمه و امکانات بیمه‌ای استفاده کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم احقاق حق کارگران در قانون برنامه هفتم مدنظر قرار گیرد، همچنین اصفهان در راستای احقاق حق قانونی کارگران پیشگام باشد.

رعایت پروتکل بهداشتی همچنان مورد توجه همه قرار گیرد

استاندار اصفهان گفت: هنوز در دنیا رفتار ویروس کرونا شناسایی نشده است به همین دلیل باید اصل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

رضایی افزود:مهم‌ترین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مانند قبل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم تصور می‌کنند با وجود واکسن از ویروس کرونا مصون خواهندبود، اما باید بدانیم هنوز تمهیدات لازم برای شناسایی رفتار ویروس وجود ندارد

استانداراصفهان با بیان اینکه تزریق واکسن ایمنی ایجاد می‌کند اما بسیاری از واکسن‌ها ایمنی موقت دارند، ادامه داد: بسیاری از واکسن‌ها پس از مدتی به دلیل تغییر ماهیت یا جهشی که عامل بیماری‌زا ایجاد می‌کند کارایی خود را از دست می‌دهد.

رضایی با بیان اینکه تزریق واکسن نیازمند سند واکسیناسیون است، اظهار کرد:امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا جزییات این سند در چهار مرحله مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مرحله اول تزریق واکسن به کادر درمان و افراد پرخطر شامل جانبازان، مرحله دوم ۱۲ میلیون نفر جمعیت مانند سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، مرحله سوم ۱۹ میلیون نفر واکسینه می‌شوند.

مدیریت ارشد استان اصفهان بیان کرد: در وضعیت آبی تمامی مشاغل مجاز به فعالیت هستند، همچنین در مناطق با وضعیت آبی اگر تعداد دانش آموزان یک مدرسه زیر ۵۰ نفر باشد مدارس بازگشایی خواهند شد.

استاندار اصفهان افزود: اما اگر مدارس بالای ۵۰ دانش آموز داشته باشد در مناطق آبی پایه‌های اول و دوم ابتدایی به شرط برگزاری کلاس با کمتر از ۱۰ دانش آموز می‌توانند فعالیت خود را انجام دهند.

رضایی گفت: تاکنون وضعیت شهرها به لحاظ شیوع ویروس کرونا در رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار می‌گرفت اکنون رنگ آبی به این رنگ‌ها اضافه شده است.

وی ادامه داد: وضعیت آبی شهرها در حد فاصل زرد و سفید مشخص شد، اگر میزان بستری در هرشهر در هر صد هزار نفر ۲ نفر بود آن شهر در وضعیت آبی قرار می‌گیرد.

استانداراصفهان بیان کرد: مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی با شرط سقف بودجه با صرفه جویی برای پرداخت حقوق پرسنل خدماتی قراردادی که از ردیف مرکزی پرداخت نمی‌شود، هزینه کنند.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان حقوق درمان واکسیناسیون استاندار اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر