کد خبر: 1022506 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری زاهدان از ساماندهی و اسکان کارتن خوابها و سایر افراد بی سرپناه در زاهدان خبر داد.

 همت محمد زهی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: کارتن‌خواب‌ها، افراد بی سر پناه و معتادان متجاهر در سطح شهر همواره به عنوان یکی از مشکلات و معضلات شهر زاهدان مطرح است که همه ساله خصوصاً در فصل سرما شاهد حضور این افراد در سطح خیابان ها هستیم که متاسفانه به علت وجود سرمای شدید تعدادی از این افراد فوت می کنند.

 وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: شهرداری زاهدان برابر رسالت انسانی و قانونی خود همه ساله نسبت به ایجاد اماکنی جهت نگهداری آنها اقدام می کند که راه‌اندازی گرمخانه از جمله این اقدامات است.

محمدزهی اظهار داشت: با توجه به اینکه عملیات احداث گرمخانه شهرداری واقع در بلوار شهید میرحسینی هنوز به اتمام نرسیده و این مکان جهت بهره برداری کامل برای سال جاری آماده نشده، لذا با پیگیری های معاونت خدمات شهری بر اساس تفاهم نامه‌ای که با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان منعقد شد؛ فضای زائرسرای امام رضا (علیه السلام) جهت پذیرش و اسکان افراد بی‌سرپناه و کارتن خواب مورد استفاده قرار گرفت.

وی گفت: از ابتدای دی ماه امسال هر شب این زائرسرا از ساعت ۱۸ الی ۲۲ پذیرای این افراد بوده ضمن اینکه اکیپ‌های سیار ستاد ساماندهی متکدیان نیز هر شب مشغول گشت زنی در سطح شهر بوده و این افراد را جمع آوری و جهت اسکان به محل زائرسرا هدایت می کنند.

محمد زهی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در محل زائرسرا افزود: در زائر سرا ضمن پذیرایی با نوشیدنی و غذای گرم از این افراد و امکان استحمام برای آنها؛ تست کرونا به صورت رایگان نیز توسط پرسنل مرکز بهداشت شهرستان از این افراد انجام می‌گیرد تا در صورت ابتلای این افراد مراقبت‌های ویژه از آنها صورت پذیرد.

 مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری زاهدان بیان داشت: طبق دستور شهردار زاهدان و البته با یاری و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط و ارگان‌های دخیل در اجرای طرح‌های حمایت از آسیب دیدگان؛ درصدد هستیم تا بتوانیم به نحو شایسته ای در راستای حمایت از این افراد اقدام کنیم.

 وی در پایان گفت: چنانچه شهروندان محترم در طول شب با حضور کارتن خواب‌ها در سطح شهر مواجه شدند با شماره تلفن ۳۳۲۲۱۰۰۳ تماس حاصل کنند تا اکیپ های سیار شهرداری به محل اعزام و نسبت به انتقال آنها به محل های تعیین شده اقدام شود.

اداره اوقاف و امور سرما شهرداری مشکلات تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر