سرخط خبرها:
کد خبر: 1022403 A

فرماندار کاشان مطرح کرد:

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کاشان مشکلات آب و هوایی و خشکسالی، افزایش جمعیت، کاهش بارندگی، حفاری و برداشت غیرمجاز توسط متخلفین را از جمله مشکلات پیش رو در بحث بحران آب بیان کرد.

به گزارش ایلنا از کاشان، علی اکبر مرتضایی بیان داشت: امسال هفت نشست شورای حفاظت از منابع آب برگزار و 23 مصوبه داشته ایم که تماما اجرایی و به دستگاه ها برای اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون در شهرستان کاشان 33 حلقه چاه غیر مجاز مسدود و 7 دستگاه حفاری غیرمجاز نیز توقیف و همچنین 80 پروانه بهره برداری اصلاح و تعدیل شده است و امیدواریم با همکاری و مشارکت مردم شاهد پیشگیری و کاهش جرایم در حوزه بحران آب باشیم.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کاشان مشکلات آب و هوایی و خشکسالی، افزایش جمعیت، کاهش بارندگی، حفاری و برداشت غیرمجاز توسط متخلفین را از جمله مشکلات پیش رو در بحث بحران آب بیان کرد.

مرتضایی اضافه کرد: مقدمه اصلی و کلیدی برای رفع مشکلات در تمامی حوزه ها به خصوص مباحث بحران آب، آموزش و پیشگیری است که می‌توان بر مبنای این دو اصل، مشکلات و مسائل این حوزه را تاحد بسیاری کاهش داد.

فرماندار کاشان تاکید کرد: همه ما موظف به حفاظت از منابع آب هستیم و لازم است دانشگاه‌های کاشان در خصوص هدفمندسازی پایان نامه‌ها در این حوزه دانشجویان را به حل بحران آبی راهنمایی کنند تا در زمینه حفظ منابع آب مطالعات و تحقیقات علمی صورت بگیرد.

مرتضایی، رسالت دانشگاه را رفع مشکلات جامعه و شهرستان دانست و تصریح کرد: لازم است دانشگاه به صورت تخصصی در حوزه های آبی ورود کند و راهکارهای علمی و عملی برای مباحث به فرمانداری ارائه دهد تا با برنامه ریزی علمی بتوانیم راه حلی اساسی برای رفع مشکلات این حوزه پیدا کنیم؛ یکی از راهکارها پذیرش دانشجو بر حسب نیاز جامعه و راهنمایی پایان نامه های مقاطع فوق لیسانس و دکتری متناسب به نیازهای شهرستان کاشان است.

وی گفت: هنر ما حفظ شرایط موجود در نگهداری و مراقبت از ذخایر آبی است، چرا که بازگشتن به شرایط مطلوب آبی نیازمند شرایط زیست محیطی و برنامه بلند مدت است.

افزایش جمعیت جامعه خشکسالی فرماندار مشکلات کاشان فرماندار کاشان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر