کد خبر: 1022340 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از نصب و راه اندازی 12 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی اصلی و شریانی این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب کرد ثبت همزمان سرعت لحظه‌ای و پلاک خودروهای عبوری و همچنین شناسایی و برداشت پلاک خودروهای متخلف و ارسال اطلاعات به پلیس راهور را از جمله مهم ترین مزایای راه اندازی این سامانه ها در محورهای استان ذکر کرد.

او با بیان اینکه بنا بر ضرورت در این مدت سه سامانه در محور زاهدان- زابل، چهار سامانه محور زاهدان- خاش، 2 سامانه محور خاش- سراوان و سه سامانه در محور مواصلاتی ایرانشهر- نیکشهر – چابهار نصب و راه اندازی شده، گفت: مرکز مدیریت ر‌اه‌ها این اداره کل با بکارگیری سیستم های هوشمند تاکنون توانسته گام های ارزنده ای را برای ارتقای امنیت شهروندان بردارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده 8 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور دیگر نیز تا پایان سال جاری در راه های ارتباطی این استان نصب خواهد شد تا به پیشگیری از تخلفات و کاهش سوانح رانندگی استان کمک کند.

وی با بیان اینکه شهروندان با سامانه های برخط سفرهای خود را مدیریت کنند، بیان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی 141 به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع‌یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت  و رسیدگی به شکایات  مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است.

 

استان سیستان و بلوچستان راهداری و حمل و نقل جاده سیستان و بلوچستان محورهای مواصلاتی تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر