کد خبر: 1022322 A

نماینده شیراز عنوان کرد:

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه فقدان مدیریت صحیح و نبودن افراد شایسته در برخی از مدیریت‌ها، باعث شده تا دست دلال‌ها و واسطه‌ها در تمام امور کشور باز باشد گفت: یکی از ایرادهای کشور این است که برخی مدیران و صاحب منصبان، در جایگاه واقعی خود قرار ندارند، اگر افراد در جای خود باشند، کشور و مردم دچار مشکل نمی‌شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان علیرضا پاک‌فطرت در جلسه مجمع نیک اندیشان حامی مهارت، اشتغال و کارآفرینی و هیئت مدیره مجمع خیرین استان فارس، گفت: دلالان نیاز به سرمایه و سواد ندارند بلکه با رابطه بازی و حرافی کارهای خود را پیش می‌برند؛ سود اصلی در هر کاری نصیب همین دلالان می‌شود، دلالی به کاری پرمنفعت بدل شده که هیچ ضرر و آسیبی را متوجه شخص دلال نمی‌کند.

پاک فطرت گفت: یکی از عوامل تشدید بیکاری‌ها در کشور، دانشگاه‌هایی است که فوج فوج فارغ التحصیلانی فاقد مهارت مناسب روانه جامعه می‌کنند، لذا باید دانشگاه‌ها، به ویژه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای، در شیوه‌های تدریس تغییراتی ایجاد کنند تا دانشجویانی کاربلد و متعهد به کار تربیت کرده و آموزش دهند.

از ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشورمان غفلت کرده ایم

نماینده شیراز و زرقان در مجلس گفت: در استان فارس و خصوصا شهر شیراز تعداد بسیار زیادی اتباع بیگانه بازار کار را اشغال کرده اند، اگر ما فرهنگ کار و تلاش را در کشور و استان و شهرمان ترویج کرده بودیم امروز شاهد این همه جوان جویای کار نبودیم.

او با بیان اینکه "کار هست اما آدمی که کار را انجام بدهد نیست" تاکید کرد: ما باید به جای ماهی دادن به افراد ماهی‌گیری را به آنان یاد بدهیم، این شیوه مرسوم سالیان اخیر که هر جویای کاری، کار را فقط پشت میز نشینی و راحت طلبی بداند، باید منسوخ کرد و برچید.

قانون کار نیازمند اصلاح و بازنگری جدی است

پاک‌فطرت گفت: بسیاری از نیاز مندان و مستمری بگیران تحت پوشش ادارات و مراکز حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و خیریه ها که ما به دریافت پول و کمک غیرنقدی و نقدی عادتشان داده‌ایم، در واقع نیاز به کار دارند، کارشان که درست شود از دریافت کمک‌های ناچیز هم بی نیاز می‌شوند.

این نماینده مجلس همچنین با قدردانی از کارآفرینان و خیرین این بخش، گفت: متاسفانه امروز تولید کننده تشویق نمی‌شود و ما به جای حمایت از تولید کننده دست دلال‌ها را باز گذاشته‌ایم و سود اصلی از بازار کسب و کار را همین دلال‌ها می‌برند بی آنکه بخواهند اندک زحمت و سختی به خود دهند و تازه مورد احترام هم هستند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: قانون کار در کشور ما اشکالات زیادی دارد و لذا اول باید قانون کار اصلاح و بازنگری شود. وزرای اقتصادی دولت هم باید آدم‌هایی کاری و اجرایی باشند نه سیاسی و حزبی و مدیران اجرایی هم باید آدمهایی نخبه و متخصص در کار خود باشند نه صرفا سیاسی و کار نابلد.

 

بهزیستی جامعه حمایت از تولید عضو کمیسیون عمران مجلس نماینده مردم شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر