کد خبر: 1022316 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی روزهای آینده استان های کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: از امروز تا چهارشنبه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود که پیامد آن تداوم غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت است.

وی ضمن اشاره به اینکه روز سه‌شنبه احتمال بارش پراکنده در گیلان وجود دارد، ادامه داد: در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تا آخر هفته با وزش باد‌های گرم جنوبی مواجه هستیم که این امر موجب می‌شود، سواحل دریای خزر ۵ تا ۷ درجه افزایش دما داشته باشند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه ذوب برف سبب افزایش سطح آب رودخانه‌ها در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز می‌شود، متذکر شد: احتمال رخداد بهمن در جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

 نقشینه با اشاره به اینکه در مناطق جنوب شرقی کشور تا صبح سه‌شنبه با تداوم سرما رو به رو هستیم، اظهار کرد: امروز وزش باد در شرق استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان رخ می‌دهد و در پی آن تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم می‌شوند.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی پنجشنبه شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی پایتخت توضیح داد: تا چهارشنبه برای تهران هوای آلوده و آسمانی غبارآلود پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای آن امروز به ۹ درجه سانتیگراد است.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه پایتخت به تدریج تا آخر هفته با روند افزایش نسبی دما مواجه است و بشینه دمای آن تا روز پنجشنبه به ۱۳ درجه می‌رسد، افزود: کمینه دمای شمیرانات ۳ درجه زیر صفر و مهرآباد یک درجه زیر صفر است.

نقشینه گفت: شهرکرد امروز صبح با کمینه دمای ۱۵ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان بود و این درحالی است که امروز صبح دمای هوای سراب و کوهرنگ چهارمحال‌و بختیاری به ترتیب ۱۹ و ۱۸ درجه بوده‌اند.

پایتخت جاده سازمان هواشناسی شمیرانات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر