کد خبر: 1022115 A

رئیس کانون کارآفرینی چهارمحال و بختیاری گفت: ۴۰۰ واحد صنعتی در حوزه آبزی‌پروری چهارمحال و بختیاری فعال است که این تعداد می تواند به 600 واحد تولیدی برسد.

به گزارش ایلنا، حسین مالکی با اشاره به فعالیت ۴۰۰ واحد صنعتی در حوزه آبزی‌پروری استان گفت: این استان ظرفیت ایجاد ۲۰۰ واحد صنعتی در حوزه آبزی‌پروری را دارد و این تعداد واحد می‌تواند به‌زودی به فاز تولید برسد.

مالکی به اشتغال ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در صنعت آبزی‌پروری چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در بخش تولید و هفت هزار و ۵۰۰ نفر در زنجیره صنعت آبزی‌پروری استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به تولید سالانه ۲۴ هزار تن ماهی سردابی در استان افزود: این استان ۳۰ واحد تولید بچه ماهی با ظرفیت سالانه ۴۰ میلیون قطعه بچهماهی و ۹ مرکز تولید ماهی زینتی با تولید ۴۰۰ هزار قطعه ماهی در سال دارد.

رئیس کانون کارآفرینی چهارمحال و بختیاری ظرفیت پرورش سالانه ۴۰ هزار تن ماهی در قفس را از پتانسیل‌های استان اعلام و تصریح کرد: این در حالی است که اکنون ۲۰۰ متقاضی و سرمایه‌گذار تنها سه هزار و ۴۰۰ تن ماهی در قفس یعنی ۸.۵ درصد ظرفیت تولید دارند.

مالکی در بخش آبزیان و صنایع تبدیلی و تکمیلی اظهار داشت: برای پرورش ماهی در قفس۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز است اما برای تحقق این مهم ، باید آیین‌نامه اجرایی پرورش ماهی در قفس و مدت تمدید قراردادهای از یک به پنج سال ارتقا یابد.

وی گفت: متاسفانه پرداخت تسهیلات برای پرورش ماهی در قفس به‌علت قراردادهای یک‌ساله ممکن نیست.

چهارمحال و بختیاری  اکنون به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خوراک آبزیان کشور مطرح است.

اشتغال چهارمحال و بختیاری سرمایه واحد صنعتی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر