کد خبر: 1021864 A

در کمیته فنی تکثیر و پرورش میگو هرمزگان مطرح شد؛

کمیته فنی تکثیر و پرورش میگو هرمزگان با حضور مدیر کل شیلات استان ، معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان ،معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان،رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان هرمزگان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان، رئیس گروه میگو اداره کل شیلات استان و جمعی از بهره بردان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مدیر کل شیلات هرمزگان در این نشست ضمن تسلیت سالگرد سردار شهادت شهید قاسم سلیمانی و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای مدافع حرم ،از تکثیر و پرورش میگو در استان هرمزگان به عنوان محوری برای رونق در اشتغال،تولید و صادرات استان هرمزگان یاد کرد.

 عبدالرسول دریایی با اشاره به اهمیت بیمه کردن محصولات کشاورزی به ویژه میگو  پیشنهاد داد در سال زراعی جدید نیز همه مزارع پرورش میگو اقدامات لازم را برای بیمه کردن مزارع خود به عمل آورند.

وی از اتحادیه‌ها و تشکل های شیلاتی خواست تا در بیان مسائل و مشکلات بیمه نامه ها و بیمه محصولات کشاورزی (میگو) به صندوق بیمه محصولات کشاورزی  مراجعه کنند تا پیگیری های لازم از طرف صندوق بیمه محصولات کشاورزی هرچه بهتر و باهمکاری  آنان به بهترین شکل صورت پذیرد.

دریایی همچنین با توجه به اهمیت تامین مولد و همچنین در خواست های مکرر تکثیر دهندگان میگو،از اداره کل دامپزشکی استان خواست تا ضمن تسهیل در روند ورود مولد عاری از بیماری با توجه به اهمیت موضوع در این امر تسریع صورت پذیرد.

مدیر کل شیلات استان هرمزگان برگزاری  نشست تخصصی  ما بین صندوق بیمه محصولات کشاورزی با مراکز تکثیر استان ، بررسی مسائل و مشکلات بیمه مزارع و مراکز تکثیر میگو، آخرین وضعیت واردات مولد spf و ... دیگر موارد و مباحث گفته شده در این نشست خواند.

محصولات کشاورزی دامپزشکی هرمزگان کمیته فنی پرورش میگو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر