کد خبر: 1021844 A

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به سهم اندک استان در طرح مسکن محرومان، گفت: بیش از ۵۴۰ متقاضی در شهرستان رشت شناسایی شده اند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد اکبرزاده در جلسه بررسی مشکلات مسکن محرومین و مددجویان کمیته امداد در فرمانداری رشت، اظهار کرد: استان گیلان در وزارت کشور جزو لیست استان‌های محروم قرار ندارد و بیست و دومین استانی است که تفاهمنامه مسکن محرومان را امضا کرده است.

وی با اشاره به اینکه از مهر سال ۹۸ این قرارداد منعقد شده است، گفت: مهلت جذب اعتبار این طرح تا ۲۸ اسفند امسال است و استان‌های دیگر هر کدام چند هزار واحد سهمیه جذب کرده‌اند و به گیلان و مازندران سهمیه کمتری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به اینکه با همکاری استانداری ظرف ۷۲ ساعت پروانه‌ها را صادر کرده‌ایم، اضافه کرد: اگر تا ۲۸ اسفند سهمیه‌ها جذب نشود به خزانه برگشت می‌خورد.

اکبرزاده با بیان اینکه ۵۴۳ متقاضی مسکن محرومان در رشت شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: ۴۰ درصد از جمعیتی که صدور پروانه شدند، مسیر بانکی را طی کرده و تحت پوشش دستورالعمل قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه ۲۰۲ متقاضی در شهرستان رشت عقد قرارداد کردند، افزود: هم اکنون در مسیر اجرا قرار داریم و باید این مسیر را برای هزار واحد دیگری که هنوز ابلاغ نشده طی کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه ۲ هزار واحد تاکنون تخصیص ابلاغ گرفته و هزار واحد جدید قرار است تا اوایل ماه آتی ابلاغ شود، گفت: با اعتبار فعلی می‌توانیم تا ۴۰ متر خانه بسازیم اما اگر کسی متراژ بالاتر از این بخواهد، باید ظرفیت خیران مسکن ساز را که یک ظرفیت قانونی است، فعال کنیم.

استان گیلان پوشش کمیته امداد مسکن وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر