کد خبر: 1021595 A

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب گفت : یکهزار و ۵۰۰ راس دام سبک و سنگین در اسلام آباد غرب علیه بیماری بروسلوز (تب‌مالت) واکسینه شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،صید محمدقاسمی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب با اعلام پایان کار واکسیناسیون در شهرستان اسلام آباد غرب گفت: در این طرح ۷۶ هزار و ۵٨۹ راس دام سبک بره و بزغاله و چهار هزار و ۹۱۲ راس گاو و گوساله علیه این بیماری واکسینه شده‌اند.

او همچنین از واکسیناسیون  ۱۰۷ هزار و ۲۱۹ راس دام سبک علیه بیماری‌طاعون نشخوارکنندگان کوچک خبر داد و افزود: در سال جاری و در راستای مبارزه و پیشگیری از این بیماری‌ها علاوه بر آموزش کلیه واحدهای روستایی و عشایری شهرستان مورد پوشش واکسیناسیون رایگان بروسلوز قرار گرفته‌اند.

قاسمی اظهار داشت: بیماری بروسلوز (تب‌مالت) یکی از مهمترین بیماری‌های مشترک انسان و دام می‌باشد که به عنوان یک تهدید بالقوه بهداشتی محسوب می‌شود و به علت ابتلای انسان به این بیماری، از نظر بهداشتی مورد توجه می‌باشد

او گفت: بیماری تب مالت به بیماری هزار چهره مشهور است که‌خودداری‌ از مصرف شیر و سایر لبنیات غیر پاستوریزه، مصرف گوشت‌های مورد تایید ادارات‌دامپزشکی، رعایت مسائل بهداشت فردی و واکسیناسیون دام‌ها از مهمترین راه‌های پیشگیری از بیماری تب‌مالت در انسان است

 

 

 

واکسیناسیون تب مالت دام ها شهرستان اسلام آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر