کد خبر: 1021431 A

همزمان با دهه فجر؛

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان از افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال سمنان همزمان با دهه‌فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از سمنان، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان بیان کرد: مهارت‌آموزی از برنامه‌های اولویت‌دار استان برای ایجاد توسعه پایدار است.

وی یادآور شد: دو مورد از ۳۰ برنامه اولویت‌داری که از سوی وزیر کشور به استانداران اعلام‌شده مرتبط با حوزه مهارت‌آموزی است.

منصوری افزود: اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در اولویت برنامه‌های توسعه‌ای استان سمنان قرار دارد.

معاون استاندار سمنان اظهار داشت: پروژه پارک اقتصاد دیجیتال در حوزه معاونت توسعه منابع استانداری سمنان پیگیری می‌شود و با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و وزارت ارتباطات راه‌اندازی و در دهه‌فجر افتتاح خواهد شد که این پارک بستر و خواستگاهی برای توسعه اقتصاد دیجیتال در استان است.

منصوری ادامه داد: آموزش‌هایی که در حوزه مهارت در استان به آن نیاز داریم به این جهت سوق داده می‌شود و باید با سرعت بیشتری در حوزه اقتصاد دیجیتال و فناوری اطلاعات گام برداریم.

وی اضافه کرد: پارک اقتصاد دیجیتال برای توسعه آموزش‌ها، اشتغال‌زایی، برگزاری استارتاپ‌ها و مرکز سنجش سلامت حرفه‌ای راه‌اندازی می‌شود.

معاون استاندار سمنان ضمن بیان اینکه مهارت‌آموزی سربازان و توسعه مهارت در استان در اولویت برنامه‌های مهارتی قرار دارد گفت: تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط برای دستیابی به برنامه جامع مهارتی ضروری است.

وی ادامه داد: به دنبال تشکیل اتاق حل مسئله در تمام شهرستان‌های استان هستیم و این در حالی است که این اتاق اکنون در شهرستان سمنان راه‌اندازی شده است.

منصوری یادآور شد: دو کارخانه نوآوری در استان راه‌اندازی شده و درصدد راه‌اندازی یک واحد نوآوری دیگر در استان هستیم تا هدف ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه را با حلقه مفقوده مهارت در سراسر استان محقق شود.

معاون توسعه مدیریت استانداری سمنان دهه فجر 99 پارک اقتصاد دیجیتال سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر