کد خبر: 1021394 A

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خبر داد:

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: با تلاش همکاران دستگاه قضایی و تلاش مددکاران و مسئولان زندان تبریز و تعامل طرفین دعوی، محکوم به قصاص پس از 10 سال از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، موسی خلیل الهی با بیان اینکه یکی از فرهنگ های مورد تاکید در دین مبین اسلام و احادیث نبوی و سفارشات اهل بیت(ع)  موضوع مهربانی و بخشش است، اظهار داشت: افرادی که صبر و مهربانی و عفو را پیشه کرده و در ترویج این فرهنگ مورد تحسین پیشگام باشند در مسیر الهی گام برداشته‌اند.

وی با اشاره به نقش موثر و اهمیت بالای صلح و سازش در کاهش اختلافات و دعاوی حقوقی و پرونده های قضایی، اضافه کرد: با توجه به سیاست های تحولی قوه قضائیه پیشگیری از جرم و تقویت فرهنگ پیشگیری از جرم در جامعه یکی از اولویت های دستگاه قضایی بوده و موضوع ترویج فرهنگ صلح و سازش از جمله موضوعات مرتبط با پیشگیری از وقوع جرم است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش می توان از ظرفیت نهادهای مردمی بهره مند شد، البته در این راستا اقدامات خوبی در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: با تلاش همکاران قضایی و مددکاران و مسئولان زندان تبریز و تعامل طرفین دعوی، اولیا دم مقتول نسبت به طرف مقابل دعوی رضایت دادند.

خلیل الهی اضافه کرد: با توجه به رضایت اولیاء دم مقتول، فرد محکوم به قصاص پس از 10 سال از اعدام رهایی یافت.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی دستگاه قضایی زندان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر