کد خبر: 1021389 A

مدیر کل بهزیستی استان:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: برای حمایت و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار بیش از 4 هزار زن در استان قزوین هزینه های معیشتی در قالب مستمری دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تامین هزینه‌های معیشتی برای 4 هزار و 89 زن سرپرست خانوار در قالب مستمری به منظور حمایت و توانمند سازی خانواده های تحت  پوشش و ارتقاء کیفیت زندگی این خانواده ها از بعد مادی و معنوی انجام می شود.

مدیر کل بهزیستی استان ادامه داد: یک از محورهای مسائل اولویت دار مبتلا به زنان و خانواده در استان قزوین ( مبتنی بر سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده) حمایت از زنان سرپرست خانوار و دختران خود سرپرست می باشد که در این راستا بهزیستی استان خدمات متعددی ارائه می کند.

وارثی در خصوص خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار استان بیان کرد: ارائه سرمایه کار به زنان سرپرست خانوار، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری به تعداد  997 زن سرپرست خانوار، بیمه زنان سرپرست خانوار روستایی- عشایری به تعداد 378 زن سرپرست خانوار از جمله خدماتی است که به این قشر ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بخش دیگر از حمایت هایی که برای جامعه هدف بهزیستی استان صورت می گیرد شامل مواردی چون تاسیس، تقویت و توسعه گروه های همیار زنان سرپرست خانوار به تعداد 15 کارگاه اشتغال در حال فعالیت، پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 1281 دانش آموز تحت پوشش و همچنین پرداخت کمک هزینه دانشجویی  به 217 خانواده نیازمند تحت پوشش می باشد.

به گفته این مسئول، ارائه تسهیلات اشتغال و سرمایه کار به تعداد 120 خانوار در قالب وام خوداشتغالی و سرمایه کار بلاعوض، اجرای 2 طرح اجتماع محور در محله قدیم الوند و شریف آباد با همکاری استانداری، بازتوانی 5 گروه همیار در سال گذشته را از دیگر خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار اعلام کرد.

مدیر کل بهزیستی استان در پایان یادآور شد: خدمات دیگری اعم از حمایت های جسمی، روانی هم به زنان سرپرست خانوار در مراکز خدمات مشاوره و روان شناختی بهزیستی استان  ارائه می شود.

استان قزوین بهزیستی پوشش زنان معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر