کد خبر: 1021300 A

با اجرا و رعایت پروتکل های بهداشتی؛

سخنگوی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: با همراهی آحاد مردم قانونمند استان ، تمامی شهرستان های استان سمنان در وضعیت رنگ بندی زرد بوده و محدودیت های کرونایی از ۱۹ دی ماه لغایت ۲۶ دی ماه ۱۳۹۹ بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، حبیب الله خجسته پور سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان بیان کرد: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، طی هفته آینده فعالیت مراکز تجاری، بازرگانی و خدماتی شامل گروه های یک ، دو و سه در تمامی شهرستان های استان مجاز و فعالیت گروه چهار همچنان ممنوع است.

وی افزود: فعالیت های آموزشی در تمامی هشت شهرستان استان به صورت غیر حضوری و مجازی بوده و تمامی این مراکز تعطیل خواهند بود .

معاون استاندار سمنان گفت: خودروهای با پلاک شخصی ۸۶ و ۹۶ بعنوان خودروی بومی استان محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلا مانع است.

خجسته پور تصریح کرد: بر اساس قانون و به منظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره شیوع کرونا در استان ، ورود هرگونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای قرمز و نارنجی به شهرستانهای استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از استان به شهرستان های نارنجی و قرمز در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه است.

وی اظهار داشت: موفقیت به دست آمده در تغییر وضعیت شهرستان های استان از رنگ قرمز به زرد مرهون همکاری و مساعدت اقشار مختلف مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان استان سمنان است .

معاون استاندار سمنان یادآور شد: با توجه به وضعیت قرمز و نارنجی تعدادی از شهرستان‌های استان‌های همجوار ، مردم قانونمند استان ضمن پرهیز از هرگونه تردد غیر ضروری در سطح استان به هیچ وجه به استان‌های دیگر و به ویژه شهرستان های دارای وضعیت قرمز و نارنجی سفر نکرده و با دست اندرکاران ستاد مدیریت مقابله با کرونا همکاری کنند.

استان سمنان ستاد کرونا سمنان وضعیت رنگ بندی زرد کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر