کد خبر: 1021288 A

معتمدیان مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به آسیب کرونا به بخش گردشگری خراسان رضوی به عنوان یک استان زیارتی، می‌طلبد که سهمیه بیشتری از تسهیلات اشتغال به استان اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان در دیدار حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، گفت: در خراسان رضوی با توجه به جمعیت بالا و واحدهای تولیدی زیاد، برنامه‌هایی برای اشتغال‌زایی از جمله ایجاد و فعال کردن پروژه‌های عمرانی و حوزه مسکن و به کارگیری نیروها در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به واحدهای راکد و نیمه راکد صنعتی استان گفت: در قالب کلینیک صنعت، ۱۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان عارضه یابی شده‌اند که تاکنون تعداد بسیار زیادی واحد بررسی و مشکلات آن حل شده و تعدادی واحد هم فعالیت خود را از سر گرفته‌اند که این رویکرد را با جدیت ادامه خواهیم داد.

وی در مورد واحدهای به تملک درآمده بانک‌ها بیان کرد: در خراسان رضوی بخش عمده‌ای از این واحدها واگذار و دوباره فعال شده‌اند و مدیریت استان در تلاش است که تعداد واحد باقی مانده هم فعالیت خود را مجددا آغار کنند.

معتمدیان تصریح کرد: کرونا به بخش‌های مختلف اقتصاد استان از جمله گردشگری آسیب وارد کرده است و علاوه بر کمک بیشتر بانک‌ها به این حوزه، نیاز است وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم سهیه بیشتری از تسهیلات اشتغال را به استان اختصاص دهد.

اشتغال اقتصاد خراسان رضوی گردشگری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر