کد خبر: 1021273 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از تداوم آلودگی هوا ظرف روزهای آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: تا هفته آینده در غالب مناطق کشورمان جوی پایدار و هوای صاف حاکم است. برای شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد. امروز تهران و اصفهان شرایط ناسالمی دارند و برای همه‌ گروه‌های سنی چه حساس و چه سالم، ناسالم است.

گودرزی ادامه داد: فردا تهران کرج، قم، اراک، اصفهان هم افزایش آلایندگی و کاهش کیفیت هوا را دارند. شنبه فقط تهران، قم و کرج این شرایط را دارند و وضعیت به گونه ای خواهد بود که هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است و باید از فعالیت‌های غیر ضروری و تردد در فضای باز خودداری شود.

این کارشناس هواشناسی گفت: امروز و فردا برای استان سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و هرمزگان وزش باد شدید رخ می‌دهد از امروز تا اوایل روز جمعه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان وزش باد را دارند. با توجه به روند افزایش نسبی دما و وزش باد برای ارتفاعات البرز و جاده‌های منتهی به کوهستان امکان ریزش بهمن را دارند.

وی بیان کرد: سه روز آینده دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان مواج است و هوای امروز تهران صاف تا کمی ابری و غبار آلود است و تا شنبه ادامه دارد. ۷ درجه سانتی گراد بیشینه دمای تهران است.

آلودگی هوا استان سیستان و بلوچستان جاده سازمان هواشناسی کوهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر