کد خبر: 1021263 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبرداد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از جذب ۱۸۰ سرمایه‌گذار داخلی وخارجی از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر اظهار کرد: جذب این تعداد سرمایه گذار در حالی است که در مدت مشابه سال قبل شاهد جذب ۸۹ سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بودیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: رشد بیش از ۲ برابری جذب سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین با وجود اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، نشان از تلاش ویژه بخش خصوصی و دولتی در حوزه جهش تولید و رونق سرمایه گذاری دارد.

 خانپور یادآور شد: ۶۰ درصد جذب سرمایه‌گذاری های انجام شده مربوط به طرح های توسعه واحدهای تولیدی بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین است.

وی، میزان مساحت زمین صنعتی واگذار شده را ۱۸۴ هکتار عنوان کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقده با سرمایه گذاران در سال جاری بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال بوده است و با راه اندازی این طرح‌های صنعتی زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار برای هفت هزار نفر فراهم خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شهرک‌های صنعتی تقاضا محور شامل  لیا، کاسپین یک و ۲ (آبیک)، خرمدشت، حیدریه و آراسنج بوده است.

استان قزوین دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

این استان همچنین دارای یک شهر صنعتی(اولین شهر صنعتی کشور) است.

نزدیک به هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند.

استان قزوین بخش خصوصی رشد سرمایه سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر