کد خبر: 1021157 A

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هرگونه اقدام و پیگیری جهت حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار، منجر به حل مشکلات کارگری و پرداخت مطالبات و معوقات کارگران خواهد شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، کریم یاوری در حاشیه بازدید از بنگاه‌های مشکل دار بندرعباس واقع در شهرک صنعتی افزود: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی‌های حقوق به خواسته و درخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی‌شود بلکه گره گشایی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی که محل کار و کسب معیشت کارگران است در اولویت خود کارگران و خواسته های به حق آنان است.

وی تصریح کرد: از ویژگی های قابل تحسین کارگران و نیروی کار در کشور این است که قبل از تقاضای حقوق قانونی خود با کارفرمایان در چاره اندیشی برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی همراهی و همکاری درخور توجه و ویژه ای دارند.

یاوری اظهار کرد: در وهله اول، حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار به عهده کارفرمایان، مالکان، سهامداران و مدیران مسئول بنگاه‌ها و در مرحله دوم مسئولیت متوجه وزارتخانه ها و سازمان های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری و بانک هایی است که تسهیل و رفع موانع تولید در استانها و ستاد ملی کشوری تسهیل در رفع موانع تولید قانونا مکلف به گره گشایی و چاره اندیشی برای رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار هستند.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی کار و پشتیبانی و حمایت از کارگران و حفظ و تثبیت فرصت‌های شغلی و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها که به ریاست استانداران و اعضا تشکیل می‌شود و نیز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشوری حضوری فعال و موثر دارد و در پیگیری حل مشکلات بنگاه‌ها از هیچ کوششی فروگذار نیست.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در استان هرمزگان برخی از کارگران پیمانکاری‌ها و پروژه‌ها و شهرداری‌ها دارای مطالبات معوق هستند که باید با تشکیل جلسات مشترک کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری به این موضوع رسیدگی و در حل و فصل آن اهتمام کنند.

در استان هرمزگان 152 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته های زیرمجموعه آن برای بررسی، رسیدگی و حل و فصل بنگاه‌های مشکل دار استان برگزار شده است.

حقوق شهرداری مشکلات وزیر تعاون بنگاههای اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر