کد خبر: 1021156 A

عسگری خبر داد:

معاون اقتصادی استاندار تهران گفت: نظارت بر تولید، توزیع و قیمت کالاهای اساسی تشدید می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حشمت الله عسگری ضمن انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی ذیربط در موضوع کنترل قیمت تخم مرغ گفت: در طول دو هفته گذشته کمتر از 50 درصد تخم مرغ تولیدی استان در چارچوب مقررات سازمان حمایت از مصرف کنندگان به بازار عرضه شده و مابقی آن عرضه خارج از شبکه بوده است که همین عامل نقش تاثیر گذاری در نوسان قیمت داشته است.

معاون اقتصادی استاندار تهران افزود: رویه ای که هم اکنون در بازار مرسوم شده و با بسته بندی‌های صورت گرفته قیمت تخم مرغ را به گونه ای غیر معقول افزایش می دهند، رویه غلطی است و سازمان های ذیربط باید با نظارت و قیمت مناسب از این دوگانگی در بازار جلوگیری کنند.

عسگری ادامه داد: همانطوری که که در جلسات به صورت مکرر تاکید شده است استفاده از نهاده های بخش کشاوری مستلزم تحویل تخم مرغ و عرضه آن در داخل شبکه قانونی توزیع باشد و درصورتی‌که همکاری لازم صورت نگیرد دستگاه های نظارتی اقدام عاجل و اساسی را به عمل آورند.

معاون اقتصادی استاندار تهران وضعیت قیمت نهاده‌های دامی را با توجه به نظارت های صورت گرفته مطلوب دانست و افزود: تاثیرات این موضوع قطعا در بازار با نظارت و مدیریت خود را نشان خواهد داد.

معاون استاندار تهران در پایان ضرورت نظارت بر قیمت کالاهای اساسی را به دستگاه های عضو ستاد تنظیم بازار یادآور شد و تاکید کرد: هیچ گونه آسیبی به معیشت مردم در نتیجه اهمال دستگاه های ذیربط پذیرفتنی نیست.

تنظیم بازار دستگاه های اجرایی سازمان حمایت از مصرف کالاهای اساسی معاون اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر