کد خبر: 1021073 A

نیکزاد در سی و هشتیمن اجلاس شورای عالی استان‌ها :

نایب رئیس دوم مجلس گفت: اگر از جمعیت عظیم شوراها چند نفری هم تخلف کردند قرار نیست جایگاه شوراها تضعیف شود و باید شورای عالی استان‌ها خودش بر رفتار جامعه شورایی نظارت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل و نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در سی و هشتیمن اجلاس شورای عالی استان‌ها گفت: در طول خدمتم در وزارت کشور که کوتاه هم بود یادم نمی‌آید که شهرداری یا عضو شورایی   پیش ام آمده باشد و دست خالی برگشته باشد.

وی افزود: چند ماه از مدت خدمت شما بیشتر نمانده است اما این مدت را دست کم نگیرید. 

وی گفت: من با موافق و مخالف دولت بودن شوراها کاری ندارم به این توجه کنید که شما به عنوان شوراها می‌توانید اثرگذاری‌های بزرگی داشته باشد.

نایب رئیس مجلس افزود: یک اقدام کوچک در هر شهر و در هر روستا مخاطبان زیادی را در همان شهر و روستا خواهد داشت و از متخصص و پزشک تا افراد عادی تاثیر خواهند گرفت.

نیکزاد تصریح کرد: عمران شهری آنقدر تاثیرگذاری دارد که مردم آن را در لحظه لحظه زندگی خودشان حس خواهند کرد.

وی گفت: پروژه‌های عمران شهری جایگاه بزرگی در افکار عمومی مردم دارد و دولت‌ها وقتی می‌خواهند به سر کار بیایند با حمایت از شوراها برگزیده می‌شوند و اتفاقا بعد از برگزیده شدن شوراها یادشان می‌رود.

نایب رئیس دوم مجلس افزود: یک ضرب المثلی وجود دارد که می‌گوید حرمت امامزاده را متولی آن باید حفظ کند. صادقانه می‌گویم که متاسفانه نتوانستیم به مردم این موضوع را ثابت کنیم که اگر از جمعیت عظیم شوراها چند نفری هم تخلف کردند قرار نیست جایگاه شوراها تضعیف شود.

نیکزاد ادامه داد: باید شورای عالی استان‌ها خودش بر رفتار جامعه شورایی نظارت کند تا همان عده خیلی کمی که به دنبال تخلف هستند نتوانند به نیت خود برسند.

وی گفت: همانطور که در مجلس موضوع نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد باید در شورای عالی استان‌ها هم نهادی برای اینگونه نظارت‌ها باشد.

نیکزاد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کمیسیون ماده 100 اشاره کرد و گفت: قرار بود کمیسیون ماده 100 بررسی‌های دقیقی داشته باشد نه اینکه بگوییم شما به صورت متخلفانه ساخت و ساز کن بعد پرونده را به کمیسیون ماده 100 بیاور و هزینه تخلفش را بپرداز.

نیکزاد ادامه داد: ما ایرانی‌ها حق شهرنشینی را به درستی پرداخت نمی‌کنیم. وقتی ما حق و حقوق شهرداری را پرداخت ‌نمی‌کنیم ‌نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که شهرداری در انجام اموراتش موفق شود.

وی گفت: آقای حناچی شهردار تهران گفته است که ما شهر را ‌نمی‌فروشیم تراکم فروشی هم ‌نمی‌کنیم اما نتیجه این تصمیم چه شده است؟ شهر قفل شده است و بودجه ندارد و ‌نمی‌تواند کارهایش را انجام بدهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید برای شهرداری‌ها درآمد پایدار ایجاد کنیم. البته من ‌نمی‌گویم باید اداره شهر را گران کرد اما باید حداقل قیمت شهرنشینی را پرداخت کرد.

نیکزاد تصریح کرد: اعضای شوراها هرنظری در باره ضوابط انتخابات شوراها دارند  به ما اعلام کنند تا در حین بررسی طرح اخیر  در مجلس نظر شما را هم تأمین کنیم.

پزشک جامعه شهرداری شورای عالی استان ها نماینده مردم اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر