کد خبر: 1020760 A

معتمدیان مطرح کرد؛

استاندار خراسان رضوی گفت: با پیوند خوردن بخش خصوصی دو استان خراسان رضوی و هرات زمینه ارتقاء مبادلات تجاری بین دو کشور نیز بیشتر فراهم خواهد شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان در دیدار معاون والی هرات و هیات همراه گفت: انگیزه بالایی بین مسئولان دو کشور در جهت افزایش مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ارتقاء سطح همکاری‌ها یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تلاش می‌کنیم با اقدامات مقتضی در استان، زمینه این ارتقاء را فراهم کنیم.

او با اشاره به اقدامات انجام شده در مرز دوغارون گفت: مصمم هستیم مرز دوغارون را ساماندهی کنیم تا روان‌سازی لازم صورت بگیرد.

معتمدیان بیان کرد: اراده‌های فرامنطقه‌ای به دلیل منافع خود به دنبال تخریب روابط بین دو کشور هستند لذا در این راستا باید ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای فعال شوند.

استاندار خراسان رضوی با بیان این مطلب که زمینه‌های گردشگری برای مردم دو کشور باید فراهم شود، ابراز کرد: از افزایش ارتباطات بین دو استان هرات و خراسان رضوی استقبال می‌کنیم.

او گفت: باید از فرصت‌های لازم استفاده حداکثری بشود چرا که مقامات عالی دو کشور در توسعه روابط مصمم هستند.

معتمدیان بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین ایران و افغانستان شاهد ارتقای مبادلات تجاری باشیم.

مونسه حسن زاده معاون والی هرات افغانستان نیز در این دیدار ضمن بیان پیشنهادات خود در جهت رفع دغدغه‌های دو استان خراسان رضوی و هرات بر توسعه روابط تاکید کرد.

استان خراسان رضوی بخش خصوصی خراسان رضوی گردشگری مبادلات تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر