کد خبر: 1020722 A

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: 162 دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز به ارزش تقریبی 20 میلیارد ریال در شهرستان آبیک کشف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سردار علی ابراهیمی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یکی از روستاهای اطراف آبیک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان افزود: اکیپی از ماموران انتظامی شهرستان آبیک به همراه ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان بلافاصله به محل اعزام و پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از محل، 162 دستگاه ماینر به همراه متعلقات آن را کشف و در این رابطه یک نفر را دستگیر کردند.

سردار ابراهیمی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی این دستگاه های استخراج ارز دیجیتال توسط کارشناسان مربطه 20 میلیارد ریال براورد شده است، خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه های ماینر به منظور استخراج و تولید ارز دیجیتال مستلزم اخذ مجوز های قانونی از اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره برق است و پلیس با کسانی که بدون مجوز قانونی اقدام به این کار کنند برابر قانون برخورد خواهد کرد.

ارز استان قزوین صنعت معدن و تجارت قانون ماموران پلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر