سرخط خبرها:
کد خبر: 1020690 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: گلخانه هوشمند با هدف آموزش مهارت‌های کشاورزی به متقاضیان در مرکز شماره چهار فنی و حرفه‌ای استان قزوین واقع در روستای خوزنین بوئین زهرا احداث می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن مددی اظهار کرد: امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم تا سال آینده این مرکز را به کانون ارائه آموزش‌های کشاورزی به متقاضیان در استان تبدیل کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: استان قزوین در زمینه کشاورزی از استعدادها و توانمندی‌های بالایی برخوردار است با این وجود پیش از این زمینه‌ای برای ارائه آموزش‌های مهارتی در این بخش به افراد علاقه‌مند به جز تحصیل در دانشگاه، آن هم در رشته‌های محدود وجود نداشت.

مددی یادآور شد: براساس تفاهم نامه میان این دستگاه و جهاد کشاورزی، قزوین از امسال به مرکز آموزش مربیان باغبانی فنی و حرفه‌ای کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری جهاد کشاورزی و همچنین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین بتوانیم در زمینه آموزش‌های مهارتی حوزه باغبانی و زراعت گام‌های خوبی را برداریم و نیازهای مهارتی علاقه مندان و فعالان بخش کشاورزی را مرتفع کنیم.

این مسئول با بیان اینکه اعتبارات فنی و حرفه‌ای در حوزه جذب مربی محدود است، گفت: امیدواریم با تلاش نمایندگان مجلس، اعتبارات این حوزه با هدف ترویج فرهنگ مهارت و کمک به ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان افزایش یابد.

استان قزوین ترویج فرهنگ فنی و حرفه ای کشاورزی بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر