کد خبر: 1020522 A

سرپرست اداره کل ارتباطات استان خبر داد:

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین از اتصال 27 روستای استان قزوین به شبکه ملی اطلاعات تاکنون و 30 روستای دیگر در دهه فجر امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای رفع مشکل دسترسی به اینترنت دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم روستایی استان به‌ویژه مناطق کوهستانی از زمان شروع بیماری کرونا و با عنایت به لزوم گسترش آموزش و بهره‌مندی دانش آموزان از فضای مجازی، وضعیت زیرساخت‌های اینترنتی روستاهای استان بررسی و با پیگیری و تخصیص اعتبار لازم توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تلاش‌های جدی اپراتورهای تلفن همراه، تعداد بیشتری از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات استان اضافه کرد: تاکنون با اتصال ۲۷ روستا به اینترنت پرسرعت، دسترسی بیش از ده هزار نفر از جمعیت روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است.

 شهامی خاطرنشان کرد: با همکاری دو اپراتوراول و دوم ، ۹ روستا در شهرستان آوج شامل توآباد، داخرجین، اروان، قره داش پرچیک، مصرآباد، گل زمین، احمدآباد، کیسه جین و حسین‌آباد مجموعاً با جمعیت ۲۹۰۲ نفر به اینترنت پرسرعت متصل شدند و همچنین اینترنت نسل سوم در شهرستان بوئین‌زهرا نیز ، برای ۶ روستای جهان‌آباد، رودک، یریجان، سخص آباد، رستم‌آباد و چسکین با جمعیت ۴۷۰۵ نفر فراهم شد.

وی اضافه کرد: در بخش الموت شرقی شهرستان قزوین، ۵ روستای طاله، کلایه، شهرک، شورستان و مینودشت با جمعیت ۷۵۳ نفر و در بخش الموت غربی ۵ روستای روح آباد، فشک، رشکین، علی‌آباد و سفیدآب با جمعیت ۱۳۹۹ نفر، روستای نهران در بخش طارم سفلی با جمعیت ۱۱۱ نفر و روستای میانج در بخش کوهین هم با جمعیت ۲۰۷ نفر از شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند.

این مسئول با اشاره به تلاش شبانه‌روزی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاهای بدون اینترنت استان، بیان کرد: حدود ۳۰ روستای دیگر استان هم با راه‌اندازی ۲ سایت جدید و ارتقای حدود ۲۰ سایت تلفن همراه روستایی به نسل سوم، به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین اینترنت دهه فجر روابط عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر