کد خبر: 1020322 A

بخشدار بخش مرکزی میانکوه اردل گفت: عملیات پاکسازی آلودگی‌های نفتی در بخش میانکوه این شهرستان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امامداد شهبازی گفت: با تجهیز ۱۲ کامیون نفتکش و پس از ۲۰ روز تلاش مداوم کارگران، عملیات پاکسازی نفت‌های جاری شده از شکستگی خط لوله نفت مارون در شش کیلومتر از سطح زمین منطقه میانکوه به پایان رسید، اما همچنان چالش نفوذ نفت به خاک و قیر‌های چسبیده به سنگ‌ها در منطقه پابرجاست.

شهبازی افزود: اگرچه بخشی از خاک‌های آلوده منطقه خاکبرداری شده، اما از آنجا که نفت به درون لایه‌های خاک نفوذ کرده است، پاکسازی آن به راحتی صورت نمی‌گیرد و تبعات آن در بلندمدت خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: برای پاکسازی قیر چسبیده به سنگ‌ها منتظر هستیم تا با بارش باران این قیر‌ها شسته شده و در پایین دست با کامیون‌های نفت‌کش جمع‌آوری شود.

شهبازی با اشاره به این که هنوز منابع آب شرب منطقه میانکوه آلوده به نفت نشده است، گفت: این در حالی است که آزمایش‌های جدیدی که از چشمه سرخون انجام شده، نشان می‌دهد آلودگی نفتی در این چشمه افزایش یافته است و نفوذ نفت در خاک و سفره‌های آب زیرزمینی به تدریج خود را نشان می‌دهد.

بخشدار میانکوه، رسیدگی به مشکلات و خسارت‌های وارد شده به مردم منطقه را خواستار شد و گفت: برخی مردم عنوان می‌کند که با حادثه آتش‌سوزی و دود ناشی از آن تعدادی از دام‌های آن‌ها تلف شده است و کارشناسان دامپزشکی در حال بررسی موضوع هستند، با این وجود انتظار می‌رود رسیدگی به این امور سریع‌تر انجام شود.

بارش باران خاک زمین مشکلات آب زیرزمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر