کد خبر: 1020297 A

معاون علوم پزشکی مشهد خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا روزهای پایانی هفته گذشته فقط سه شهرستان گناباد، مشهد و بینالود نارنجی بودند که اکنون کلانشهر مشهد و بینالود نیز در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی قلیان اول با اشاره به تداوم سیر نزولی تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی اظهار داشت: تا روزهای پایانی هفته گذشته فقط سه شهرستان گناباد، مشهد و بینالود نارنجی بودند که اکنون کلانشهر مشهد و بینالود نیز در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: اکنون تعداد بستری روزانه ناشی از کرونا در خراسان رضوی به  ۱۱۸ نفر  و تعداد کل بستری‌شدگان به کمتر از  ۶۰۰ نفر کاهش یافته در حالی که تعداد بستری‌های روزانه در اوج بیماری تا ۴۰۰ نفر و تعداد کل بستری شدگان تا دو هزار و ۳۰۰ نفر رسیده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بستری شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه از ۴۸۰ نفر به زیر ۲۰۰ نفر کاهش یافته و تعداد فوتی‌ها نیز از ۵۰ نفر به ۵ نفر در روز رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان مبتلایان به کرونا در بخش سرپایی با وجود افزایش تعداد آزمایش‌های پی.سی.آر کاهش قابل توجه‌ای یافته، به طوری که نتایج مثبت آزمایشات در بخش سرپایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اکنون به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که این میزان در اوج بیماری بین ۴۰ تا ۵۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی با عنوان مسجد، سنگر سلامت در خراسان رضوی گفت: این طرح نقش مهمی در پیشگیری و کنترل کرونا با کمک دستگاههای اجرایی نظیر هلال احمر و بسیج داشته است.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر