کد خبر: 1020220 A

لیگ برتر در ایستگاه دهم؛

تراکتوری‌ها در دهمین بازی خود در لیگ بیستم در دیداری خارج از خانه به مصاف ذوب‌آهن اصفهان می‌روند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، در ادامه دیدارهای هفته دهم لیگ برتر فوتبال، تیم تراکتور از ساعت ۱۵ امروز – سه‌شنبه ۱۶ دی ماه – در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف ذوب‌آهن این شهر می‌رود. حسن اکرمی قاضی این دیدار است و علی میرزابیگی و امید افخمی به عنوان کمک‌های اول و دوم او را یاری خواهند کرد.

یاران مسعود شجاعی درحالی پا به این دیدار خارج از خانه می‌گذارند که در دو بازی قبلی خود با وجود تداوم نمایش خوب‌‌شان که از نظر فنی برتر از حریفان بودند، از مدار پیروزی خارج شدند. تراکتوری‌ها برای بازگشت به جاده برد کار سختی در اصفهان پیش رو دارند اما امیدوارند تا به این مهم دست یابند.

در سمت دیگر میدان، شاگردان رحمان رضایی در لیگ بیستم عملکرد جالبی نداشته و کماکان در حسرت نخستین پیروزی فصل به سر می‌برند. بر خلاف این عملکرد، ذوبی‌ها با فوتبالی که در بازی‌های اخیر خود به نمایش گذاشتند، نشان دادند در هیچ میدان و در برابر هیچ تیمی حریف دست و پا بسته نیستند.

در هفته گذشته تراکتور در دیدار خانگی برابر شهرخودرو با تساوی بدون گل متوقف شده و ۲ امتیاز حساس را از دست داد. در آن سو، ذوب‌آهن در جدال خارج از خانه مقابل پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی به تساوی یک بر یک دست یافت تا با امتیازگیری مشابه اما با طعم متفاوت به استقبال این بازی بیاید.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، تراکتور از ۹ بازی خود صاحب ۱۳ امتیاز بوده و در مکان ششم قرار دارد و ذوب‌آهن با یک بازی کمتر و ۶ امتیاز در رده پانزدهم است. تراکتوری‌ها برای سومین هفته متوالی چشم به منطقه صدر جدول دارند و ذوبی‌ها امیدوار به فرار از منطقه خطر و جمع فانوس به دستان هستند.

                                                              ۸  بازیکن و یک مربی مشترک دو تیم!

۶ بازیکن تراکتور و ۲ بازیکن ذوب‌آهن سابقه بازی در تیم حریف را داشته و یاران مشترک دو تیم به حساب می‌آیند. هادی محمدی، وفا هخامنش، میلاد فخرالدینی، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان و محمدرضا خانزاده از تراکتوری‌ها و مسعود ابراهیم‌زاده و قاسم حدادی‌فر در جمع ذوبی‌ها اسامی این بازیکنان است.

همچنین رحمان رضایی سرمربی ذوب‌آهن این هفته در حالی با تیمش مقابل تراکتور صف‌آرایی خواهد کرد که پیش از این در جمع قرمزپوشان حضور داشته است. رضایی قبلا به عنوان دستیار امیر قلعه‌نویی در کادر فنی تراکتور فعالیت کرده و حالا به عنوان سرمربی ذوب‌آهن مقابل این تیم قرار خواهد گرفت.

                                                                 برتری تراکتور در تقابل‌های لیگ

تیم‌های ذوب‌آهن و تراکتور تاکنون ۲۴ بار در تاریخ لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که در این دیدارها تراکتوری‌ها با ۹ برد عملکرد بهتری داشته و سهم ذوب‌آهن ۷ برد بوده است. همچنین ۸ بازی دو تیم با نتیجه مساوی پایان یافته است که تساوی عجیب ۴ بر ۴ در تبریز به عنوان پرگل‌ترین مصاف از جمله آنهاست.

در فصل گذشته نیز جدال رفت دو تیم در اصفهان برگزار شد که با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. اما در دیدار برگشت این تراکتور بود که با گل‌های عکاشه حمزاوی و ساسان انصاری در برابر تک گل هادی محمدی موفق شد ۲ بر یک حریف را شکست داده و فاتح آخرین رویارویی دو تیم در لیگ برتر باشد.

اصفهان بازی ذوب آهن لیگ برتر هادی محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر