کد خبر: 1020198 A

فرماندار تبریز خبرداد؛

فرماندار شهرستان تبریز گفت: اجرای طرح زوج و فرد تردد خودروها در بافت مرکزی تبریز از شنبه آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، بهروز مهدوی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر آلاینده بودن استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز گفت: آلایندگی مازوت یک واقعیت است، ولی این به معنای پایین بودن میزان آلایندگی خودروها نیست و بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آلودگی هوای شهر ناشی از خودروها است.

او با اشاره به کاهش نسبی آلودگی تبریز در شبانه روز گذشته، خاطرنشان کرد: کاهش محسوس آلودگی هوا نیازمند اراده جمعی ادارات و دستگاه‌های متولی است.

مهدوی بیان کرد: در شرایط اضطراری نیازمند توجه بیش از پیش به این موضوع هستیم و امروز آلودگی هوای تبریز یک وضعیت هشدار دهنده وخطرناک  است.

فرماندار تبریز گفت: تصمیماتی  برای کاهش سریع آلودگی هوای تبریز اتخاذ شده است و در این راستا نیز طرح محدوده زوج و فرد خودروها در تبریز اجرا می شود.

هوای کلانشهر تبریز تا روز گذشت به مدت ۶ روز آلوده بود، به گونه ای که در برخی از روزها افق دیده در شهر به کمتر  از ۵۰۰ متر  نیز کاهش یافته بود که برخی از رسانه ها با اشاره به استفاده از مازوت برای تولید برق در نیروگاه تبریز در فصل سرما پرداختند، که این اقدام یکی از دلایل اصلی آلودگی هوای تبریز به همراه بروز پدیده وارونگی هوا در نتیجه سرما و نبودن وزش باد است. 

استفاده از مازوت در نیروگاه برق تبریز آن هم در فصل سرما از چند سال قبل مایه اعتراض تبریزیان بود، اما این وضعیت به مدت یکی دو سال متوقف و پس از آن از سر گرفته شد.

آلودگی هوا رسانه سرما نیروگاه برق وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر