کد خبر: 1019871 A

مدیر کل محیط زیست استان مطرح کرد:

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با تشدید نظارت و پایش از واحدهای فعال مستقر در استان قزوین با واحدهای صنعتی آلاینده برابر قانون برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن عباس‌نژاد اظهار کرد: با توجه به افزایش بازدید و پایش واحدهای صنعتی، معدنی، تولیدی استان قزوین به منظور کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، در دی ماه امسال از ۵۳۱ واحد صنعتی بازدید به عمل آمد و با واحدهای متخلف هم برخوردهای لازم صورت گرفت.

 مدیر کل محیط‌زیست استان ادامه داد: نظارت و پایش کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و ادارات تابعه با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ها بر اساس برنامه ریزی جامع و هدفمند به طور روزانه و شبانه انجام می‌شود.

عباس‌نژاد ادامه داد: هدف اصلی این پایش‌ها، بررسی وضعیت زیست محیطی صنایع و معادن استان، برخورد با واحدهای متخلف و شناسایی واحدهای آلاینده جدید و در نهایت کمک به کاهش بار آلودگی است.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم صنایع موجود در استان قزوین ۵۹۵ اخطاریه جهت واحدهای صنعتی صادر شده است و ۱۰۵ واحد صنعتی به دادگاه معرفی شده اند.

این مسئول یادآور شد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه آلایندگی صنایع، معادن و واحدهای صنفی به ویژه در ساعات شب و همچنین شرایط اضطرار آلودگی هوا، موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اطلاع دهند.

استان قزوین حفاظت محیط زیست قانون محیط زیست تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر