کد خبر: 1019758 A

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: با توجه به ابلاغ طرح اقدام ملی تاکنون برای ۹۵۲ واحد در شهرهای رشت – انزلی ماسال و تولم شهر پروانه ساختمانی اخذ گردید.

به گزارش ایلنا از رشت،محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: طرح‌های هادی روستایی بعنوان سند توسعه و راهبردی هر روستا از جمله پروژه‌هایی محسوب میگردد که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند و این برنامه یکی از برنامه‌های پایه توسعه و عمران روستاها و مبنایی برای اجرای اصولی سایر برنامه‌ها بویژه در زمینه کالبدی به شمار می‌رود.

وی افزود: از ۲۰۶۰ روستای بالای بیست خانوار تاکنون برای ۲۰۱۴ روستای طرح هادی تهیه گردید که شاخص برخورداری این طرح در استان ۹۸ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در خصوص اجرای طرح هادی در روستای استان گفت: تاکنون در ۹۵۳ روستا طرح هادی اجرا گردید که شاخص برخورداری از مزایای این طرح در استان ۴۷ درصد است.

اکبرزاده گفت: به منظور صدور سند مالکیت املاک واقع در بافت مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است به نمایندگی، از اهالی، نقشه تفکیکی وضع موجود را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال نماید.

وی افزود: تاکنون در ۷۵۷ روستا و ۹ شهر زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، اسناد مالکیت صادر گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان افزود: طرح احداث ۲۰۰۰ مسکن محرومین با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان، از شهریور ماه سالجاری آغاز شده است.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ۹۷۷ متقاضی مسکن محرومین موفق به عقد قرارداد دریافت تسهیلات شده اند.

اکبرزاده یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده‌ایم و تا پایان سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید. تعداد ۲۰۸ مورد پی کنی، ۱۶۷ مورد اجرای فونداسیون، ۷۰ مورد اجرای ستون، ۴۷ مورد اجرای سقف، ۱۱ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

وی با بیان عملکرد حوزه امور مسکن شهری گفت: ۲۱ هزار و ۵۵۸ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر احداث شده که با توجه به ابلاغ طرح اقدام ملی تاکنون برای ۹۵۲ واحد در شهرهای رشت – انزلی ماسال و تولم شهر پروانه ساختمانی اخذ شد.

 

استان گیلان انقلاب اسلامی مسکن روستا ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر