کد خبر: 1019701 A

سرپرست اداره بهزیستی البرز به ایلنا خبرداد:

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان البرز گفت: اولین خانه کوچک حمایتی و مراقبتی برای بیماران اعصاب و روان در شهرستان البرز راه اندازی شد.

 شیرین فرازمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: شروع فعالیت اولین خانه کوچک حمایتی و مراقبتی در مرکز توانبخشی شبانه روزی مهر تحت نظارت بهزیستی شهرستان البرز در حال حاضر با سکونت ۱۰ توانخواه اعصاب و روان آغاز شده است.

سرپرست بهزیستی شهرستان البرز افزود: این طرح بر اساس رویکرد فعالیت خانواده محوری و کوچک‌سازی مراکز تجمعی شبانه‌روزی و همچنین توجه به رعایت حقوق معلولین راه اندازی و اجرا شده است.

فرازمند ادامه داد: این طرح قصد دارد خانه‌های کوچک و حمایتی و گروهی را برای معلولان ذهنی، جسمی و بیماران روانی مزمن و سالمندان گسترش دهد تا از این طریق خدمات بهینه‌ای به شیوه منسجم در محیطی عاطفی، اجتماعی و آموزشی مناسب در خانه‌هایی مشابه منازل عادی ارائه دهد؛ به طوری که معلولان با بهره‌مندی از خدمات آموزشی حرفه‌ای و حتی تحصیل و شغل در صورت وجود بستر مناسب به سطحی از توانمندی و استقلال برسند.

وی درخصوص نحوه فعالیت این خانه‌های مراقبتی گفت: حضور نیروها در خانه در راستای فعالیت‌های آموزشی، اجتماعی و مراقبتی است و در صورت نیاز با توجه به شرایط، توانخواهان از خدمات درمانی و توانبخشی نیز برخوردار می‌شوند.

بهزیستی حقوق خانواده شبانه روزی معلولان ذهنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر