کد خبر: 1019579 A

مدیرکل استاندارد استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در مدت 9 ماه تعداد یک هزار ۷۱۳ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

به گزارش ایلنا، هاشم علایی عنوان کرد: از ابتدای سال 99 تا کنون و در مدت 9 ماه تعداد یک هزار ۷۱۳ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی را انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی برشمرد و گفت: عمده تولیداتی که نمونه برداری و آزمون شده اند در حوزه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، بسته بندی سلولزی، انگ فلزات گرانبها، مکانیک فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و همچنین آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند و نتایج آن بر روی سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می‌توانند از نتایج نمونه برداری و آزمون فراورده های خود اطلاع یابند.

علایی گفت: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.  

وی افزود: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی با واحدهای متخلف مطابق با مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد  قانونی می شود.

استاندارد هاشم علایی استاندارد استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر