کد خبر: 1019426 A

وزیر صمت:

وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: با ابلاغ به تمام استان ها معادن راکد و غیرفعال در تمام نقاط کشور به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش ایلنا، علیرضا رزم حسینی در آیین آغاز احداث کارخانه کنسانتره مس مشگین شهر در استان اردبیل عنوان کرد:بعد از اتمام مهلت سه ماهه, استانداران موظفند در شورای معادن استان مجوزهای راکد وغیرفعال را ابطال و به سرمایه گذاران جدید فرصت کار وتلاش را دراین عرصه فراهم کنند.

او نقش صنایع معدنی وفولاد را درگذر از شرایط سخت تحریم ها یاد آور شد وافزود: ما در حال حاضر در تامین مواد اولیه کارخانجات وهمچنین مایحتاج مردم مشکلی نداریم و به سرعت نیاز بازار درحال تهیه است.

وزیر دولت دوازهم به سرمایه گذاری خوب در بخش معادن کشور اشاره کرد و گفت:این مجموعه معدنی درمشگین شهر ضمن توانمندی اقتصادی در منطقه به اشتغال مولد کمک خواهد کرد.

او تصریح کرد:شرایط خوبی در استانها برای سرمایه گذاری در بخش معدن وصنایع فراوری معدنی فراهم شده که این شرایط درحال جهش واقعی است.

عملیات احداث کارخانه کنسانتره مس در مشگین شهر شروع شد

رئیس سازمان صمت استان اردبیل در بازدید از عملیات احداث کنسانتره مس در مشگین شهر گفت: پنج پهنه معدنی در استان اردبیل وجود دارد که 12مورد صدور مجوز در این پهنه ها انجام شده است.

رامین صادقی افزود: فراوری کنسانتره مس ومولیبدن مشگین شهر در فاز اول با سرمایه گذاری ریالی 5 هزار میلیارد ریال وارزی 5میلیون یورو اجرایی خواهد شد.

او ظرفیت فراوری این کارخانه را 10 هزار تن مس و 100 تن مولیبدن اعلام کرد وگفت:در این کارخانه برای 350 نفر اشتغال مستقیم و هزار و 400 نفر غیر مستقیم  ایجاد شده تا مشغول به کار شوند.

 

علیرضا رزم حسینی وزارت صمت معدن مس صمت اردبیل رامین صادقی معادن اردبیل معادن مشگین شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر