کد خبر: 1019317 A

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد:

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در مدت ۱۲ روز گذشته ۱۶۹ نفر با افزایش میزان آلودگی هوا از سوی گروه های امدادی به مراکز درمانی اراک اعزام شدند که ۸۸ نفر از این بیماران علایم تنفسی داشتند و ۸۱ بیمار نیز با مشکلات قلبی مراجعه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پریا بهرامی افزود: شمار بیمارانی اعزام شده به مراکز درمانی اراک به خاطر آلودگی هوا در ۲ هفته  اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.

او ادامه داد: با توجه به هشدار هواشناسی و انباشت آلایندها از سوی اورژانس کشور آماده‌باش به مرکز اورژانس اراک اعلام شده و نیروهای این مجموعه از دیروز در وضعیت فوق العاده پذیرش بیمار هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: به هموطنان به ویژه گروه‌های حساس سنی توصیه می‌شود در روزهای آلوده از تردد غیرضروری در محیط های عمومی خودداری کرده و در صورت تردد از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند.

بهرامی تصریح کرد: افراد در صورت مواجه با موارد اورژانسی قلبی و تنفسی شامل تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون، مشکلات گوارشی نظیرخونریزی گوارشی همراه با استفراغ خونی و درد شکم، ضربه شدید به شکم، معضلات زنان و زایمان چون سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید با شماره اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

آلودگی هوا اراک اعزام 169 بیمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر