کد خبر: 1019286 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل کارخانه استیل کرد گفت: وزارت صمت برای افزایش حجم تولید کارخانه استیل کرد در استان ایلام وعده داده است.

محمد صدیق نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: وزارت صمت برای افزایش تعرفه واردات مواد اولیه تولید کارخانه استیل کرد دره شهر وعده‌هایی داده که با توجه به روند‌هایی که در سیستم‌های دولتی وجود دارد به زمان لازم نیاز داریم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه اولین تولید کننده این محصول در ایران است، افزود : برای افزایش حجم تولید کارخانه مطابق با نیاز کشور برنامه ریزی کرده بودیم اما با توجه به  تحریم ها و موضوع تعرفه که اتفاق نیفتاد عملا رغبتی از سوی کارخانه های لاستیک سازی کشور برای عقد قرار داد با ما نشان داده نشد.

نجفی ادامه داد: این مسائل باعث شد که فعلا این کارخانه با همان حجم اولیه 30 درصد کار کند و فعلا نتوانستیم این حجم را افزایش بدهیم.

 وی عنوان کرد: وزارت صمت قرار است تعرفه واردات استیل کرد را متناسب با ظرفیت تولید بالا ببرد و یک تقسیم بندی از لحاظ ظرفیتی انجام شود. البته این مصوبه تقریبا برای  یک سال پیش است منتهی تاکنون اجرایی نشده است.

وی تاکید کرد: تاکنون 220 نفر در این کارخانه مشغول به کار شده‌اند که با بهره‌برداری کامل از این واحد تولیدی میزان اشتغال افزایش می یابد. همچنین در تلاشیم با افزایش ظرفیت تولیدی مناسب برای کنترل و در دست گرفتن بازار منطقه در بحث مواد اولیه و تولید 100 درصد خودکفا شویم.

کارخانه استیل کرد شهرستان دره شهر اولین و بزرگ ‌ترین واحد تولیدی در ایران است که سیم تولید شده از مفتول را عرضه می‌کند. طرح استیل کرد با ظرفیت 10 هزار تن در سال سیم مفتول مورد نیاز لاستیک خودرو را تولید و در صورت بهره برداری می تواند 100 درصد نیاز کشور را تامین کند.

ایران تعرفه واردات وزارتخانه ایلنا برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر