کد خبر: 1019203 A

در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان نیشابور و نمایندگان معین اقتصادی منطقه، در نخستین مرحله از اجرای طرح تجهیز ٢٠٠ واحد کارگاه خانگی قالیبافی، تعدادی از دارهای تهیه شده، به صورت نمادین برای تجهیز کارگاه های خانگی بافندگی در روستای فردوس به بخشداری مرکزی شهرستان تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علیرضا قامتی فرماندار نیشابور در این باره گفت: حضور این مجتمع به عنوان بزرگترین قطب صنعتی استان در ستاد معین اقتصادی نیشابور، فیروزه و زبرخان کمکی بزرگ به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی پایدار در منطقه است، همان گونه که در برنامه مقابله با پیامدهای شیوع کرونا، این شرکت حضوری به موقع، موثر و کمک‌های ارزنده‌ای به کادر درمان و مدیریت شهرستان داشت.

مدیر روابط عمومی فولاد خراسان نیز با بیان این که بزرگترین قطب تولید فولاد شرق کشور، امروز نه تنها معین اقتصادی منطقه است، بلکه می کوشد به عنوان معین فرهنگی و معنوی شهرستان های بزرگ نیشابور، فیروزه و زبرخان به ایفای نقش بپردازد، گفت: با تدابیر مدیرعامل شرکت، فولاد خراسان در یک سال گذشته با تمام توان در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت ایستاده و میلیاردها ریال کمک به معیشت خانوارهای آسیب دیده از شیوع کرونا، اهدای تجهیزات پزشکی و بهداشتی و تامین پایدار اکسیژن مورد نیاز بیمارستان نیشابور، که هم اکنون هم در حال اجراست. 

شهرام بقراط در ادامه افزود: همچنین کمک به رفع مشکلات دانش آموزان، از جمله اهدای ده ها دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند برای استفاده از آموزش مجازی، بخشی از وظایفی است که فولاد خراسان به عنوان یک شهروند حقوقی در ایفای وظیفه شهروندی خود انجام داده است.

او اعلام کرد: تحویل ۳۰ دستگاه دار قالیبافی به بخشداری مرکزی، نخستین مرحله از تعهد این شرکت برای کمک به طرح تجهیز ۲۰۰ کارگاه خانگی بافندگی در روستاهای شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان خواهد بود که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی این شرکت در ایجاد اشتغال پایدار در حوزه پیرامونی انجام می شود.

ساخت این دارهای قالی بر اساس مختصات ارایه شده توسط کارشناسان در کارگاه داخلی سایت فولاد خراسان انجام شده و مجتمع فولاد، نظارت بر تهیه مواد اولیه و نحوه اجرای قرارداد بافندگان با سفارش دهندگان محصول را در راستای مصوبات دبیرخانه معین اقتصادی شهرستان، برعهده گرفته است.

سلامت فرماندار شهرستان فولاد مدیر روابط عمومی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر