کد خبر: 1019194 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

عضو شورای شهر مشهد گفت: شهرداری مشهد و شورای شهر با هدف کاهش تصادفات طرح «حق تقدم با عابر پیاده» را تصویب و هم اکنون در تقاطع‌های اصلی شهر در حال اجرایی شدن است.

مجتبی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مشهد اظهار داشت: نه تنها در مشهد بلکه در تمامی شهرهای کشور، نه خودروها حق تقدمی برای عابرین پیاده قائل هستند و نه اینکه عابرین موارد ایمنی را برای عبور از خط عابر پیاده رعایت می‌کنند بنابراین این عدم رعایت‌ها سبب تصادفات بسیاری می‌شود؛ بنابراین شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر با هدف کاهش تصادفات طرح «حق تقدم با عابر پیاده» را تصویب و هم اکنون در تقاطع‌های اصلی شهر در حال اجرایی شدن است.

او افزود: در این طرح موارد ترافیکی را هم مدنظر قرار دادیم؛ به عنوان مثال چراغ سبز است اما آن قدر عابر پیاده از آن محل تردد می‌کند که اجازه عبود خوردو را نمی‌دهد و موارد برعکس را هم شاهد هستیم.

عضو شورای شهر مشهد اظهار داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از این معضل اجتماعی که بخشی از آن به جهت کیفیت و نوع خط‌‌کشی‌ها به شهرداری مربوط می‌شد این طرح در کمیسیون عمران شورای شهر مشهد به تصویب رسید و بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته شد که در تمامی تقاطع‌ها خط‌‌کشی‌ها به طور ملموس صورت بگیرد بدین معنا که برای خط‌کشی‌ها جهت برجستگی از نوعی مواد خاص استفاده و در رنگ‌آمیزی‌ها نیز رنگی بکار برده شود که برای عابرپیاده و راننده مشخص باشد.

او خاطرنشان کرد: در برخی از چهارراه‌های اصلی این کار انجام شده که متوجه تغییر در خط‌کشی خواهید شد. تقریبا ما تمام تقاطع‌های اصلی و پرتردد را به عنوان اولویت کاری خود تحت پوشش این طرح قرار دادیم.

بهاروند اظهار داشت: تصور بنده این است که ضمن اعمال، قانون‌هایی نیز توسط راهنمایی و رانندگی در تقاطع‌ها و آموزش شهروندان؛ اجرایی کردن این طرح تا حد زیادی از آمار تصادفات بکاهد.

عضو شورای  شهر مشهد بیان داشت: این طرح علاوه بر مشهد در تهران اما با کیفیت پایین در حال اجراست.

راهنمایی و رانندگی شورای اسلامی شهر شهرداری مشهد شورای اسلامی شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر