کد خبر: 1019171 A

عباسی مطرح کرد:

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۷۲ درصد مصوبات سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور به این استان اجرایی و محقق شده است.

به گزارش ایلنا، اقبال عباسی گفت: در سفر بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور به استان در شهریور ماه امسال ۲۵ مصوبه برای توسعه اقتصادی و رفع مشکل صنایع و بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری استان مصوب شده بود که از این تعداد تاکنون ۱۸ مصوبه برابر با ۷۲ درصد اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

وی افزود: هفت مصوبه نیز هنوز اجرایی نشده است، اما دستورات لازم برای اجرای سریع‌تر این مصوبات به مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و متولیان امر صادر شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری  اضافه کرد: در دو سال اخیر، دولت و بخش خصوصی همکاری‌های مطلوب و موثری با یک دیگر داشته‌اند که منجر به توسعه و ارتقا جایگاه اقتصادی این استان شده است.

عباسی ادامه داد: زمین مورد نیاز برای راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی خصوصی در این استان از سوی دولت تامین و به سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی واگذار می‌شود.

وی به سودآوری، اشتغال‌زایی بالا و میزان سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی اشاره و تاکید کرد: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی لردگان هر چه سریع‌تر فراهم و برای جذب سرمایه‌گذاران در این حوزه تلاش شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری و سایر مسئولان مرتبط برای راه‌اندازی شهرک تخصصی بادام با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، فراخوان جذب سرمایه‌گذار برگزار کنند.

عباسی با اشاره به آلایندگی بالای برخی واحد‌های تولیدی چهارمحال و بختیاری مانند کارخانه خمیرمایه گفت: میزان پیشرفت کاهش و رفع آلایندگی این واحد تولیدی تا سه نشست بعدی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان پیگیری و در صورت رفع نشدن آن نسبت به تعطیلی این کارخانه اقدام شود.

وی اضافه کرد: پیگیری‌هایی برای سپردن اختیارات سهم آب چهارمحال و بختیاری از زاینده‌رود به خود استان انجام شده که امید است با سپردن این اختیار به استان بتوان نسبت به بهره‌مندی مطلوب‌تر از این سهم و استفاده از آن در طرح‌های نیازمند تامین آب اقدام کرد.

در این نشست تعدادی از فعالان بخش خصوصی دیدگاه‌ها، راهکار‌ها و پیشنهاد‌های خود را در خصوص ارتقای کمی و کیفی این حوزه ارائه کردند.

بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری معاون وزیر کشور منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر