کد خبر: 1019134 A

معتمدیان خبر داد:

استاندار خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده شاهد سیر نزولی کرونا در استان هستیم، به طوریکه اکنون فقط گناباد در وضعیت نارنجی قرار دارد و همه شهرستان‌های خراسان رضوی زرد شده‌اند.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان اظهار کرد: حفظ این وضعیت از اهمیت بسزایی برخوردار است و امیدواریم با تداوم کاهش تعداد مبتلایان کرونا، به سمت وضعیت سفید در استان حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: طی ۴۵ روز گذشته خراسان رضوی در اعمال محدودیت‌های کرونایی شامل منع تردد شبانه، تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس، دورکاری بخشی از کارکنان ادارات و تعطیلی برخی از اصناف، از استان‌های پیشرو در کشور بوده است که این تلاش‌ها نقش مهمی در کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا داشته است.

به گفته وی، بدنبال اقدامات انجام شده تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا در خراسان رضوی از ۶۰ نفر در پیک شیوع بیماری، اکنون به زیر ۱۰ نفر کاهش یافته است‌ و این شرایط باید حفظ و مدیریت شود.

معتمدیان در ادامه گفت: کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید در بحث ابتلای بیشتر کرونا در برخی از شهرستان‌های استان برای شناسایی علل و مدیریت شرایط، ورود یابد و در قالب کمیته علمی باید رابطان سلامت در استان هر چه زودتر معرفی شوند.

استاندار خراسان رضوی در ادامه تاکید کرد: منع تردد شبانه همچنان در تمامی شهرستان‌های خراسان رضوی ادامه دارد و نظارت‌ها در این زمینه باید با جدیت دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه محدویت‌های کرونایی از اول آذرماه تاکنون تبعات اقتصادی بدنبال داشته است، اما اثرات مثبت آن در کنترل اپیدمی کرونا و کاهش تعداد مبتلایان بسیار قابل توجه بوده است.

معتمدیان گفت: این دستاورد با همراهی همه عزیزان و مردم از طریق رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت‌های دستگاه‌های اجرایی حاصل شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طبق اعلام ستاد ملی کرونا از عوامل اصلی شیوع و بروز بیماری، محافل و دورهمی‌های خانوادگی بوده است که محدودیت‌های منع ترددهای شبانه با همکاری نیروی انتظامی نقش مهمی در کاهش و کنترل بیماری در این زمینه داشته است.

وی با قدردانی از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها در زمینه پیشگیری و کنترل کرونا تاکید کرد: این اطلاع رسانی‌ها می‌بایست با برنامه‌ریزی و تولید محتوای مناسب پیرامون کنترل و پیشگیری از بیماری تداوم یابد.

به گفته معتمدیان، فرمانداران و دستگاه‌های متولی برای حفظ وضعیت موجود کرونا باید محدودیت‌های کرونایی، منع ترددهای شبانه و پرهیز از دورهمی‌ها و تجمع‌ها  را جدی تر از گذشته دنبال کنند.

استاندار خراسان رضوی بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات خراسان رضوی و لزوم نظارت‌های جدی در این زمینه تاکید کرد.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی رسانه رسانه ملی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر