کد خبر: 1019129 A

در شهرهای بیرجند و طبس آغاز شد؛

دبیر کارگروه پزشکی از راه دور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دو مرکز درمانی ولیعصر (عج) بیرجند و سید مصطفی خمینی طبس به عنوان بیمارستان مبدا در این راه قدم برداشته اند.

به گزارش ایلنا، محمد افشاری گفت: طبق هماهنگی‌ها و پیش بینی‌های انجام شده شبکه پزشکی از راه دور در ۹ منطقه کشور، این طرح در خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود.

افشاری افزود: از جمله اهداف پزشکی از راه دور (پاد) را می‌توان بهبود مراقبت از بیمار، بهبود دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی روستایی و محروم، دسترسی بهتر به پزشکان برای مشاوره، در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان جهت هدایت معاینات خودکار، کاهش هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی (در سطح جغرافیایی و جمعیتی وسیع)، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی نام برد.

وی گفت: اولویت‌گذاری خدمات و مشورت‌های تخصصی مورد نیاز با همکاری بیمارستان‌ها در خراسان جنوبی (که سه بیمارستان ولیعصر (عج)، رازی و امام رضا (ع) در مرکز استان به عنوان مرجع و مشورت دهنده و باقی بیمارستان‌ها به عنوان مبدا و مشورت گیرنده هستند) انجام می‌شود که ایستگاه‌های مبدا قادر خواهند بود به صورت صوتی، تصویری و سامانه‌ای به ایستگاه‌های مرجع و متخصصان مربوطه متصل شده و بهترین تدابیر درمانی را برای درمان بیماران خود اتخاذ کنند.

دبیر کارگروه پزشکی از راه دور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون دو مرکز درمانی ولیعصر (عج) بیرجند و سید مصطفی خمینی طبس به عنوان بیمارستان مبدا در این راه قدم برداشته اند و باقی مراکز در حال تهیه زیرساخت‌ها و هماهنگی‌های لازم برای راه اندازی این مهم در استان هستند.

افشاری افزود: ستاد پزشکی از راه دور امیدوار است که با ابلاغ استاندارد‌های دستگاه‌های سیار مشورت از راه دور در گام‌های بعدی امکان ویزیت از راه دور بیماران را نیز برای پزشکان متخصص و فوق تخصص فراهم کند.

استاندارد بیمارستان خراسان جنوبی دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر