کد خبر: 1018937 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با تشریح فرآیند اجرایی ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان البرز گفت: در راستای سیاست های راهبردی دولت و وزارت کشور تلاش نماینده عالی دولت در استان برگزاری انتخابات باشکوه همراه با تامین سلامت مردم است.

به گزارش ایلنا از البرز، فردی با اعلام این خبر اظهار داشت: سیاست های راهبردی دولت و وزارت کشور و نماینده عالی دولت در استان برگزاری انتخابات سالم  اجرای دقیق قانون و مشارکت حداکثری مردم است.

وی افزود: مردم خودشان باید سرنوشت خود را رقم بزنند و رای مردم قابل احترام است. 

فردی تصریح کرد: مقدمات برگزاری انتخابات در استان در حال شکل گیری است زیرا یکی از کارهای اصلی وزارت کشور هر چهار سال یک بار برگزاری انتخابات است.

وی با بیان اینکه تلاش نماینده عالی دولت در استان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، همراه با سلامت، امنیت و مشارکت و رقابت است، افزود:  بر اساس اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان برای اولین بار و در دو مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد. 

فردی گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ شروع و به مدت ۷ هفته ادامه دارد و ثبت نام داوطلبان  روستاها ۱۶ فروردین سال آینده شروع و به مدت یک هفته ثبت نام می کنند و در هر صورت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستایکی از مدارکی که باید هنگام ثبت نام تحویل دهند گواهی عدم سو پیشینه است و اعتبار قانونی آن سه ماه است. 

معاون استاندار گفت: بنابراین کسانی که داوطلب شورای شهر هستند از تاریخ ۲۰ آذر و کسانی که داوطلب شورای روستاها هستند از ۲۰ دی ماه به جهت اخذ عدم گواهی سو پیشینه با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام نمایند زیرا هنگام ثبت نام گواهی عدم سو پیشینه الزامی است.

فردی گفت: تجربه برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی را در شهریور ماه امسال داشته‌ایم و از تجربه برگزاری آن در انتخابات سال آینده به بهترین نحو استفاده خواهیم کرد.

 

معاون استاندار البرز انتخابات شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر