کد خبر: 1018835 A

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان خبر داد:

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با اشاره به رونق پرورش ماهی در قفس در هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ تن ماهی در قفس در هرمزگان تولید شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مسعود بارانی با اشاره به روند خوب و روبه رشد آبزی پروری به ویژه پرورش میگو و ماهی در قفس، گفت: تا پایان سال ۶ هزار و ۲۰۰ تن ماهی در قفس تولید می شود و پیش بینی تولید امسال حدود ۳۰۰ تن بیشتر از سال گذشته است.

وی با بیان اینکه اکنون سه مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان‌های بندرلنگه و قشم فعال است، افزود: در آینده ای نزدیک نیز چهار مزرعه پرورش ماهی در مناطق مختلف استان راه اندازی می‌شود.

بارانی ادامه داد: در حال حاضر شهرستان بندرلنگه رتبه نخست پرورش ماهی در قفس را در استان دارد.

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اظهار کرد: ظرفیت استان تولید ۱۱۳ هزار تن ماهی در قفس است که تاکنون برای ۱۱۰ هزار تن آن مجوز صادر شده است.

در ادامه رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان گفت: امسال شش مجوز پرورش ماهی در قفس به ظرفیت چهار هزار و ۴۰۰ تن در شهرستان‌های جاسک، سیریک، قشم و بندرلنگه صادر شده است.

ایرج قائینی افزود: استفاده از ظرفیت آب دریا، عدم استفاده از آب شیرین در این طرح با توجه به محدودیت‌های آب شیرین،عدم نیاز به سرمایه گذاری سنگین و ثابت، رشد مناسب ماهی‌ها در دوره هشت تا ده ماهه و طعم خوب ماهی و بازارپسندی از مهمترین مزایای پرورش ماهی در قفس است.

وی تصریح کرد: دو گونه سی بس و سی بریم در مزارع پرورش ماهی استان پرورش داده می‌شود.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان،اضافه کرد: این ماهی‌ها علاوه بر فروش در بازارداخلی کشور به کشور‌های حوزه خلیج فارس نیز صادر می‌شود.

قائینی خاطرنشان کرد: برای کاهش هزینه‌ها نیز یک مزرعه پرورش ماهی در قفس در بندر چیروئیه شهرستان بندرلنگه، قفس‌های کاملا ایرانی را ساخته و در دریا نصب کرده است که به زودی به مرحله تولید و بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، سال گذشته ۵ هزار و ۹۰۵ تن ماهی در قفس در استان تولید شد و هرمزگان رتبه نخست پرورش ماهی را در کشور دارد.

استفاده از ظرفیت پرورش ماهی کاهش هزینه معاون هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر