کد خبر: 1018828 A

در پی شدت گرفتن آلودگی هوا ؛

در پی آلودگی هوا در 8 کلانشهر و پیش بینی ادامه این وضعیت، سخنگوی سازمان اورژانس کشور از حالت آماده باش آمبولانس ها و بیمارستان ها در پایتخت و همچنین چند کلانشهر آلوده از جمله اراک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بنابر اعلام مجتبی خالدی سخنگوی سامان اورژانس کشور، به حوزه سلامت شهر اراک، اورژانس و بیمارستان های این کلانشهر حالت آماده باش داده شده است.

    حالت آماده باش در حوزه سلامت کلانشهر اراک

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به انباشت آلاینده های جوی در سطح شهر اراک از حدود یک هفته گذشته تاکنون، در حال حاضر صرفاً شهر اراک به لحاظ آلایندگی های هوا در حالت آماده باش قرار گرفته و این موضوع امروز به استان اعلام شده است.

پریا بهرامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، افزود: اورژانس های پیش بیمارستانی استان به حالت آماده باش قرار گرفته‌اند. در حوزه بیمارستان ها نیز از طریق واحد پایش مراقبت های بالینی اعلام شده تا برای پذیرش احتمالی بیماری‌های قلبی و تنفسی و همچنین افزایش بار مراجعه این بیماران در حالت آماده باش قرار بگیرند.

 انباشت آلایندگی های جوی دلیل آلودگی هوا

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز با اشاره به ریشه آلودگی های هوا در چند روز اخیر، گفت: عدم جریان هوا و همچنین ایجاد وارونگی هوا باعث بروز آلودگی در شهرهای صنعتی و دارای معضلات ترافیکی می شود.

علیرضا محرابیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، افزود: در تمامی شهرهای صنعتی و شهرهای دارای مشکلات ترافیکی، هنگامی که وارونگی هوا اتفاق می افتد و جریان هوا نیز وجود ندارد، تمامی آلایندگی هایی که از منابع خانگی، ترافیکی و صنعتی به وجود می آید، در سطح هوای این شهرها انباشته می شود و در نهایت آلودگی هوا را رقم می زند. چنین وضعیتی باعث ایجاد شرایط ناسالم هوا برای گروه های سنی حساس و رفته رفته در نهایت تمامی گروه های سنی می شود.

آلودگی هوا اراک آماده باش حوزه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر