کد خبر: 1018793 A

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان:

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن گفت: متخصصان ذوب آهن اصفهان توانایی ساخت و راه اندازی کوره بلند مطابق با دانش روز را دارند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مهرداد توالائیان ضمن قدردانی از تمامی تلاشگران شرکت که در بازسازی و نوسازی کوره بلند شماره یک تلاش کردند، اظهار داشت: این کوره که بعد از 5 سال توقف راه اندازی خواهد شد، اولین کوره بلند ذوب آهن اصفهان با ظرفیت یک هزار متر مکعب و ظرفیت اسمی هشتصد هزار تن در سال است که می تواند بهره وری در ذوب آهن را افزایش دهد.

وی خاطرنشان ساخت: برنامه پیش بینی شده سال  1400 کوره شماره یک، تولید سالیانه 600 هزار تن چدن است که این مقدار به ظرفیت کوره های دو و سه اضافه خواهد شد .

تولائیان با اشاره به اینکه امید است ظرف 48 ساعت آینده به تولید آزمایشی چدن از این کوره برسیم افزود : در صورت تامین مواد اولیه این کوره با ظرفیت اسمی خود به تولید ادامه خواهد داد . از سوی دیگر با تغییراتی که در فرایند بازسازی و نوسازی کوره داده ایم کیفیت تولید افزایش خواهد یافت .

وی با اشاره به اینکه متخصصان ذوب آهن اصفهان توانایی ساخت و راه اندازی کوره بلند مطابق با دانش روز را دارند ، گفت : در این پروژه ، طراحی ، اتوماسیون در بحث کنترل ها و تغییرات در بارگیری کوره بلند از قبیل سرند مواد از تجهیزات جدید استفاده شده است . ضمن اینکه این تجهیزات توسط تلاشگران ذوب آهن بومی سازی و نصب شده است.

آئین آغاز فرایند دمش هوای گرم به کوره بلند شماره یک با حضور مهرداد توالائیان معاون بهره برداری ، محمد جعفر صالحی معاون خرید، کاظم تدین مدیر کوره بلند و تعدادی از مدیران شرکت ذوب آهن دهم دی ماه آغاز شد.

اصفهان شرکت ذوب آهن اصفهان ایلنا استان اصفهان کوره بلند ذوب آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر