کد خبر: 1018754 A

نماینده مردم کلیبر در مجلس:

نماینده مردم کلیبر، خداافرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: نخاله های معادن آذربایجان شرقی برای استان می‌ماند و عصاره اش برای دیگران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،حسین حاتمی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از مسئولان استانی در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: در تقسیم‌بندی معدن که در شاکله کشور اتفاق افتاده، معادن آذربایجان را به نخاله و عصاره تقسیم‌بندی کرده‌اند که نخاله آن نصیب آذربایجان و عصاره نصیب دیگران است.

وی با اشاره به ترکیب ناعادلانه هیات مدیره‌های شرکت هایی مثل ایدرو و ایمیدرو افزود: در تقسیم هیات مدیره‌ها، منابع، داده‌ها و سرمایه استان‌ها باید لحاظ شود.

وی اضافه کرد: منابع بانکی و پولی آذربایجان‌شرقی از رهگذر ارزش افزوده عمدتا نصیب استان نمی‌شود؛ چرا که توزیع منابع مالی در کشور کاملا نامتوازن و غیرعادلانه است که باید در این مورد تجدید نظرهایی صورت گیرد.

نماینده مردم کلیبر، خداافرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایدرو و ایمیدور به عنوان بنگاه‌های قدرتمند و کلان اقتصادی کشور سهمی در تولید ثروت ملی در آذربایجان ندارند و تنها تبعات منفی مسائل و مشکلات آنها نصیب آذربایجان می‌شود و حق‌السهمی در آذربایجان و تولید ثروت و گردش مالی این دیار ندارند.

وی در پایان گفت: متاسفانه شاهد هستیم چهار درصد سهم کارفرمایی برای بازنشستگی به موقع و قانونی مشاغل سخت پرداخت نمی‌شود و کارگر مجبور است خودش پرداخت کند که تبدیل به ایپدمی در کشور شده است.

آذربایجان شرقی ثروت مجلس شورای اسلامی مشکلات وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر