کد خبر: 1018728 A

صمیمیان خبر داد:

طرح راه اندازی ۱۱ ناحیه صنعتی در مناطق روستایی استان به منظور اشتغالزایی، نگهداشت جمعیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت در حال پیگیری است.

به گزارش ایلنا از سمنان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بیان کرد: طرح راه‌اندازی ۱۱ ناحیه صنعتی در روستاهای استان سمنان بر اساس ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه است.

وی افزود: توجه به صنایع تبدیلی ، گردشگری روستایی و طرح های نوآورانه در مناطق روستایی استان سمنان سهم موثری در اشتغالزایی دارد و باید این راهبرد در هنگام برنامه‌ریزی مدنظر باشد.

مهدی صمیمیان یادآور شد: طرح ایجاد ۱۱ ناحیه صنعتی در مناطق روستایی ۶ شهرستان استان سمنان با رویکرد استقرار صنایع سبز و صنایع تبدیلی دنبال و پیش بینی می‌شود درصوت رفع موانع و بهره‌برداری از این طرح علاوه بر رونق اقتصادی در استان می‌تواند به بهبود وضعیت معیشت، ایجاد اشتغال در روستاهای استان و کاهش مهاجرت کمک کند.

وی تصریح کرد: برای ایجاد ناحیه صنعتی در مناطق روستایی استان سمنان در گام اول باید مکان‌یابی انجام شود و سپس با تایید امور اراضی و اداره کل منابع طبیعی جهت تامین زیرساخت‌ها مانند آب، برق ازطریق مراجع ذیربط تخصیص یابد .

ناحیه صنعتی روستاهای استان سمنان مدیرکل شهری و روستایی استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر